X


Tether’ın Tahtı Sallanıyor: Paxos’un Piyasa Değeri 42 Milyon Dolara Ulaştı

Dünyanın en popüler stabil kripto para birimi olan Tether'ın değeri geçtiğimiz günlerde 0.92 dolara kadar gerilemişti.
16:00
22 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Tether, yaşanan skandalın ardından lider stabil kripto para birimi olma özelliğini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya. Öyle ki eylül ayında piyasaya sürülen ve New York Finansal Hizmetler Dairesi’nce lisanslanan Paxos adlı stabil kripto para biriminin piyasa değeri daha şimdiden 42 milyon dolara ulaştı.

Piyasadaki stabil kripto para birimlerine her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Stabil kripto para birimlerinin değeri ise dolar, euro ve yen gibi itibari para birimlerine endeksli. Çoğu borsa, itibari para birimlerini desteklemese de stabil kripto paraları destekliyor. Özellikle son günlerde Binance, OKEx ve Huobi gibi dünyanın en büyük borsaları Tether’a alternatif olarak birkaç farklı stabil kripto para birimini listelemişti.

1 dolara endeskli olduğu iddia edilen Tether 15 Ekim’de yatırımcıların güvenini büyük ölçüde sarstı. Yaşanan skandalla birlikte yatırımcılar Tether’daki fonlarını sattı. Böylece Tether’ın piyasa değeri birkaç gün içerisinde yaklaşık 300 milyon dolar azaldı. Haberimizin hazırlandığı sırada Tether 0,979384 dolardan işlem görüyordu. Son günlerin en tartışmalı kripto para birimi kan kaybetmeye devam ediyor. Özellikle eylül ayında piyasaya sürülen Gemini Dollar, Paxos Standard ve USDC gibi stabil kripto para birimleri Tether’ın en güçlü alternatifleri arasında.

Paxos, Gemini Dollar, Circle USD ve TrueUSD geçtiğimiz günlerde önce OKEx’te ardından da Huobi’de listelendi. Bu stabil kripto para birimleri arasında yıldızı en çok parlayan ise beklenmedik bir şekilde Paxos oldu. Paxos’un piyasa değeri  yaklaşık bir ay içerisinde 42 milyon dolara ulaştı.

Kaynak: Coinspeaker

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER