X

Tether (USDT) Soruşturma İddialarına Yanıt Verdi! Son Dakika Olarak Geçilen İddialar!

Tether (USDT) hakkında yayınlanan haber yalan çıktı!
20:52
26 Temmuz 2021

Tether, Bloomberg’e dayandırılan ve akşamüzeri son dakika olarak duyurulan iddialarla ilgili hızlı bir cevap yayınladı. Stablecoin ihraççısı Tether hakkında ABD Adalet Bakanlığı’nın bir soruşturma başlattığı ve USDT yetkililerinin dolandırıcılık suçuna bulaştığı iddia edilmişti.

Tether (USDT) Soruşturma İddiası

Şirket akşam saatlerinde yaptığı açıklamada bazı ana akım haber sitelerinin daha fazla tıklama umuduyla eski iddialardan birini hortlattığını söyledi. Yani yeni bir soruşturma yok ve sadece eski soruşturmaları yeniymiş gibi sunan iddialar var. Şirket tüm bunları reddediyor ve kesinlikle kendilerine yakın zamanda bir soruşturma açılmadığını savunuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Tether yaptığı açıklamada ABD Hükümeti ile iş birliğine sıcak baktıklarını ve bu noktada kendilerinden istenen her türlü şartı yerine getireceklerini söylüyor.

Şirket, tüm dünyada endüstri ve hükümet yetkilileri arasındaki iş birliğini teşvik etme konusunda son derece başarılı olduklarını düşünüyor. Şeffaf şekilde büyümeye aynı hızda devam edeceklerini söyleyen Tether (USDT) yetkilileri müşterilerinin endişelenmemesi gerektiğini yineliyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı Tether (USDT) açıklamalarından sonra yeniden 39.000 doların üzerine sıçradı.

İddia Yalan Çıktı

DOJ, ticari kuruluşun gün içinde yayınladığı bir makalede, isimsiz kaynaklara dayandırılan iddia da Tether (USDT) hedef alınmıştı. Şirket yöneticilerinin Tether faaliyetlerini gizleyerek banka dolandırıcılığı suçuna bulaştığını iddia eden haberde yeni bir soruşturmadan bahsediliyordu.

Bu iddialar kısa süre içinde tüm dünyaya yayıldı. Onlarca farklı dilde tüm haber siteleri ortaya atılan bu eski iddiaları yeni bir gelişme gibi paylaştı. Ancak tüm bunların birkaç saat sonra yalan olduğu ortaya çıktı. İsimsiz kaynaklar aslında haberin arkasını doldurabilmek için uydurulmuştu.

Tether (USDT) son olarak 2019 yılında bir soruşturma geçirdi. Bu soruşturmada 850 milyon dolarlık Crypto Capital zararın gizlendiği iddia edilmişti. Mahkeme, şubat ayında Tether için kararını verdi ve şirket 18,5 milyon dolar ödeyerek hatasının bedelini ödedi.

Bu haberle birlikte Bitcoin (BTC) fiyatı öğleden sonra 38.000 dolar seviyelerine sabitlendi. Ancak sonrasında gelen açıklamayla birlikte rahat nefes alan kripto para piyasaları yeniden yükseliş görünümünü sürdürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar