X


Tether Davasında Sular Durulmuyor: Evraklar Zamanında Yetiştirilemedi mi?

Tether, evraklar için ek süre istedi.
11:20
20 Ocak 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük stablecoin konumunda olan ve 24 milyar doların üzerinde değer sahip Tether (USDT), bir türlü sıkıntılarını atlatamadı. Son 24 saat içerisinde 91 milyar dolarlık ticari hacme ulaşan ve kripto para piyassının belkemiği konumundaki USDT, büyük dava ile ilgili mahkemeden ek süre istedi.

Tether ve Bitfinex Ek Süre İstedi

Tether ve Bitfinex’i temsil eden ünlü avukat Stuart Hoegner, Twitter hesabından yayınladığı gönderide mahkemeden ek süre istendiğini resmen doğruladı. 15 Ocak 2021 tarihine kadar kendisinden istenen evrakları teslim etmesi gereken Tether, bunları teslim ettiğine dair açıklamalarda bulunmuştu.

15 Ocak tarihi önce Tether ile ilgili korku piyasayı sarsa da New York Başsavcılığı cephesinden herhangi bir açıklama gelmemesi, evrakların tamamlandığını düşündürdü. Şimdi ise bizzat Tether avukatı tarafından evraklarda eksiklikler olduğu doğrulandı. Hoegner’in yayınladığı bildiri direkt olarak davanın hakimi Joel M. Cohen’a gönderiliyor.

Tether Fiyatı Sert Etkilenebilir

Bildirinin hem Tether hem Bitfinex adına yazıldığı belirtilirken, 30 günlük bir ek süre istendiği görülüyor. Evrak tesliminin büyük ölçüde yapıldığını belirten Hoegner, yine de daha önce kararlaştırılan ancak teslim edilemeyen evrakların da olduğunu doğrulamakta. Birkaç hafta daha süreye ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Tether, bunun New York Başsavcılığı ve Tether ile Bitfinex arasında görüşmeler geçeceğini vurgulamakta.

Hakim Cohen’dan buna dair bir onay gelip gelmediği ise henüz kesinlik kazanmadı. Eğer New York Başsavcılığı veya Cohen tarafından buna bir itiraz gelirse USDT fiyatında sert düşüşler görülebilir. Değeri 1 dolara endeksli olan USDT, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla da 0,99 dolara kadar geriledi. Tether davası ile ilgili olumsuz görüşmelerin kripto para piyasasını da sert etkilemesi muhtemel.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar