X


Tether, Craig Wright’a Karşı İfade Verecek!

Tether, Craig Wright ve Peter McCormack arasındaki davaya dahil oldu.
15:00
9 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) yaratıcısı olduğunu iddia eden ancak sektörde dalga konusu haline gelerek ”Faketoshi” şeklinde anılmaya başlanan Craig Wright, içerisinde olduğu davalardan birisinde karşısına önde gelen stablecoin projesi Tether‘i (USDT) almış oldu.

Kripto para piyasasına yönelik yayınlar yapan Peter McCormack ile Craig Wright arasındaki davaya dahil olan Tether yönetimi, bu doğrultuda McCormack’a destek açıklamasında bulundu. Tether’in ve Bitfinex’in arkasındaki firmanın baş hukuk müşaviri Stuart Hoegner tarafından yayınlanan tweet içerisinde Craig Wright’ın Satoshi Nakamoto olmadığı ve bunu hiçbir şekilde kanıtlayamadığı vurgulanmakta.

McCormack: Craig Wright Yalan İle Eş Anılmakta

Wright, McCormack’a kendisine dolandırıcı ve sahtekar dediği için dava açmıştı. McCormack ise Wright’ın Satoshi olmamasına rağmen Bitcoin’in gerçek yaratıcısı olduğunu iddia ettiğini ve bu sebeple sahtekar olduğunu belirtmekte ve bu konuda ısrarcı davranmakta.

McCormack ile Wright’ın yaşadığı sorun Binance borsasına da sıçramış ve Binance CEO’su McCormack’ın dava edilmesi nedeniyle Bitcoin SV’yi (BSV) platformdan kaldırmıştı. McCormack aylar önce yayınladığı savunmasında Wright’ın kripto para sektöründe yalancılık ile eş anıldığını da vurgulamıştı. İlgili davanın ve savunmanın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar