Teknik Analiz: Bu 3 Metaverse Altcoin’i Yön Değiştirdi! MANA, SAND ve ENJ’de Artış Devam Edecek Mi?

Decentralan, The Sandbox ve Enjin Coin yeniden artışa geçti. Yükseliş devam edecek mi?
11:00
19 Aralık 2021
Teknik Analiz: Bu 3 Metaverse Altcoin'i Yön Değiştirdi! MANA, SAND ve ENJ'de Artış Devam Edecek Mi?
Okuma Süresi: 3 Dakika

Metaverse evreninin hayran kitlesi her geçen gün artıyor ve yeni yıl yaklaştıkça sektörün önünde daha da parlak bir gelecek var gibi görünüyor. Öyle ki metaverse projeleri ilk çıktığı günden bu güne büyük ilgi gördü ve görmeye de devam ediyor.

Decentraland (MANA) Yeniden Yükselişe Geçti

En popüler metaverse projelerinden biri olan Denectraland (MANA), önemli bir destek seviyesinden olumlu bir fiyat hareketi sergileyerek yeni bir ralli başlattı.

MANA’daki fiyatındaki son düzeltme, kripto yatırımcıları için %50’lik bir indirim sağladı ve fiyatı 3 dolar seviyelerine kadar çekti. Ayrıca 4 saatlik MANA grafiğinde düşen bir kanal düzenini oluşumu gözleniyor.

Popüler metaverse projesi MANA’nın fiyatı gün içerisinde yaklaşık %12’lik bir artış yakaladı ve bu da fiyat modelinde yükselişe neden oldu. Öte yandan MANA fiyatı şu anda harika bir giriş fırsatı sunması ve kırılmanın gerçek olup olmadığını doğrulaması gereken bir yeniden test aşamasında.

Ek olarak 200 EMA ve 3.65 dolar direnç seviyeleri fiyata oldukça yakın ve bu nedenle, trader’lar bir rallinin daha iyi onaylanması için fiyatın bu seviyeyi aşmasını bekleyebilir.

SAND/USD Grafiğinde Bir Düzeltme Görüntülüyor

Popüler altcoin The Sandbox (SAND), geçtiğimiz günlerde fiyatını 0,5 Fibonacci düzeltme seviyesine (4,5 dolar) düşüren bir düzeltme aşamasındaydı. Ancak bu düzeltme, SAND fiyatının şu anda destek seviyesinin üzerinde kalmaya çalıştığı kripto yatırımcıları için %40’lık bir düşüşle sonuçladı.

Fiyatın bu grafikte dar bir aralık oluşturarak 5,7 ile 4,5 dolar arasında rezonansa girmesinden bu yana neredeyse iki hafta geçti. Fiyat bu aralığın her iki seviyesinde de düşüş yaşarsa, bu yatırımcılar için harika bir giriş fırsatı oluşturabilir.

Bununla birlikte, Göreceli Güç Endeksi (56), grafiğinde önemli bir yükseliş ayrışmasına işaret ederek, Aralık ayında yeni bir yükseliş eğilimi olduğunu işaret ediyor.

Enjin Grafiğinde Düşen Bir Kama Modeli Oluşuyor

Bir diğer popüler metaverse projesi Enjin Coin‘e (ENJ) baktığımızda ENJ, geçtiğimiz günlerde 3,5 dolarlık desteğin üzerinde kalmak için mücadele ediyordu. Ancak ayıların baskısı, fiyatı bu desteğin altına indirerek daha derin bir düzeltme yapması ile sonuçlandı.

Daha sonra token fiyatı 2,2 dolarlık desteğe kadar geriledi ve değerinde %55’lik bir kayıp öngördü. Ayrıca, şu anda grafik 4 saatlik zaman çerçevesi grafiğinde düşen bir kama formasyon oluşumunu göstermektedir. Fiyat hala bu modelin azalan iki trend çizgisi arasında yankılanıyor ve bu çizgilerden herhangi birinden güçlü bir kırılmaya hazırlanıyor.

Buna ek olarak, Göreceli Güç endeksi (56), grafiğinde güçlü bir yükseliş ayrışmasına işaret ederek, fiyat paterninden yükseliş eğilimi olduğuna işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar