Metaverse Tabanlı Bu 7 Token, Düşük Piyasa Değeri İle Patlayıcı Ralli Potansiyeli Taşıyor!

Takip edilmesi gereken yedi altcoin.
01:00
19 Aralık 2021
Okuma Süresi: 4 Dakika

Düşük piyasa değeri bulunan projeler, yüksek potansiyel kazançlar için trene erken atlamak isteyen yatırımcılar adına son derece caziptir. Düşük değerlenene metaverse tabanlı kripto paralar, yatırım söz konusu olduğuna daha yüksek risk anlamına gelse de daha küçük projelerle önemli kazançlar görmek çok daha kolaydır. Bu makalede piyasa değeri 100 milyon doların altında oaln yükseliş potansiyeli bulunduran Metaverse projelerini sıralayacağız.

CryptoPlanes (CPAN)

39.23 milyon dolarlık piyasa değeri ile Crypto Planes, Binance Akıllı Zinciri üzerine inşa edilmiş ve NFT uçaklarıyla metaverse içeren bir oyundur. CryptoPlanes ünlü yarış oyunu CryptoCars’ın kurulduğu CryptoCity metaverse’ünü genişletiyor. CryptoPlanes oyununun özü oyuncuların CPLAN ile satın alabilecekleri NFT uçaklarıdır.

Bir uçak veya sizi rastgele bir uçakla ödüllendiren bir kutu almak için 500 CPAN ödenmelidir. Uçağı satın aldıktan sonra onu riske atarak seviyesini yükseltmek ve ödüller kazanmak için görevler tamamlanabilir. CPAN fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.60 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

vEmpire DDAO (VEMP)

52.58 milyon dolarlık piyasa değeri ile vEmpire DDAO, metaverse ve oyun token’larını tek bir çatı altında toplamayı hedefler. NFT tabanlı bir alım satım kartı oyununa ve gerçek bir DAO’ya sahiptir.

vEmpire, OpenSea’de kullanıcıların dijital alım satım kartları alabilecekleri bir NFT koleksiyonuna sahiptir. Taban fiyat ise tekbir NFT için 0.2 ETH’dir. Bu yazının kaleme alındığı anda  vEmpire 0.27 dolardan işlem görüyor. VEMP Uniswap, Gateio, Bittrex, PancakeSwap, ShibaSwap gibi borsalardan satın alınabilir.

ADSHARES (ADS)

53.93 milyon dolarlık değerleme ile Adshares, metaverse alanında para kazama adına kurulmuş bir Web3 protokolüdür. 2017 yılında piyasaya sürülen Adshares, kullanıcıların metaverse, blockchain oyunları, NFT koleksiyonuları ve daha fazlasının içerisinde yer kiralamasına imkan tanıyan bir Adserver platformuna sahiptir. Resmi siteye göre Adshares, merkezsiz bir ağı koruyan şemsiye projedir.

ABD protokolünü arkasındaki fikir, ağı DAO tarzı yönetim ile topluluğa vermektir. Uzmanlara göre bu kadar düşük bir piyasa değerine sahip ADS, yıl sonuna kadar iki veya üç katı bulan yükselişler kaydedebilir. ADS, bu yazının hazırlandığı sırada 2.54 dolardan işlem görüyor.

Atari Token (ATRI)

56.75 milyon dolarlık değer ile Atari Tokeni etkileşimli eğlence endüstrisi için referans simgesi olmak üzere oluşturulmak merkezsiz bir kripto para birimidir. Amaçları, Atari Token’ın eğlence endüstrisinde ana akım para birimi olarak kullanılmasını sağlamak ve akıllı sözleşmeleri, NFT’leri oyunlarına entegre etmek konusunda geliştiriciler, yayıncılar için yeni seçenekler sunmaktır.

Atari Token, akıllı sözleşme güvenliği, likidite ve çeşitli blok zinciri tabnalı uygulamalara kolay entegrasyon sağlar. Bununla birlikte kullanıcılar MetaMask cüzdanlarıyla Atari’ye bağlanabilir ve ekosistemi keşfedebilir. Atari, bu yazının kaleme alındığı sırada 0.064 dolardan işlem görüyor.

BOSAGORA (BOA)

61.48 milyon dolarlık piyasa değeri ile BOA, güven sözleşmeleri kullanılarak oluşturulmuş, merkezsiz ve kendi kendini geliştiren bir kripto paradır. BOSAGORA, şu anda Metacity geliştirmek adına çalışan Metaverse ortamına yönelik bir blok zinciri inşa ediyor.

BOA fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.20 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. BOA; Gateio, Bithumb, KuCoin, Bittrex, ZR ve Bitglobal gibi platformlarda yer alıyor.

EPIK Prime (EPIK)

65.85 milyon dolarlık değer ile Epik Prime, oyun içi NFT ürünleri ve pazar yerleri oluşturmak için şu anda AAA oyun şirketleri ve büyük eğlence markalarıyla birlikte çalışan bir NFT platformudur. EPIK Primes’ın amacı, oyun ve blok zincirini ana akım haline getirmektir.

Bir oyun ağından VR Uzaylarından ve birbiriyle iletişim kurabilen metaverse’lerden oluşan The Epikverse’e sahiptir. Epik Primes’daki NFT koleksiyonların bir örnek olarak Splitgate Gamescom Asia Collection verilebilir. EPIK, yazım sırasında 0.27 dolardan işlem görüyor.

Boson Protocol (BOSON)

85.32 milyon dolar piyasa değeri ile Boson Protocol, kendisini gelecekteki ticaretin üzerinde çalışacağı merkezsiz ağ olarak tanımlıyor. Boson, herkesin metaverse’deki fiziksel ürünleri Decentraland alanlarında NFT’ler olarak satmasına imkan tanıyor. Haziran ayında Boson Procotol bir Decentraland arsası için sanal bir alışveriş merkez oluşturmak adına 700.000 dolardan fazla ödediğine dair haber ile ön plana çıkmıştı.

Kullanıcılar şu anda Decentraland’deki Boson Portal’ı ziyaret edebilir ve arazisini keşfedebilir. Yeni oyuncular için çeşitli zorluklar mevcut ancak uzmanlar göz atılmasını tavsiye ediyor. BOSON bu yazının kaleme alındığı sırada 1.37 dolar seviyelerindeki seyrini sürdürüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar