reklamı kapat

Sanal Gerçeklik Çılgınlığı: Sanal Arazi İçin 215.000$ Ödedi!

Sanal gerçeklik projesi Decentraland'in tarihindeki en büyük satın alım 215 bin dolarla gerçekleşti.
8 Kasım 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

Ethereum Blockchain’i üzerinde geliştirilen sanal gerçeklik (VR) platformu Decentraland’de kimliği belirsiz bir kişi veya kuruluş, 215 bin dolar ödeyerek bir gayrimenkul satın aldı. 126 parsellik LAND gayrımenkulü platformun rekorunu kırdı.

Gelişmeyi Twitter kullanıcısı DCLBlogger duyurdu. DLCBlogger attığı tweet’te söz konusu kişinin 2,7 milyon MANA (platformun token’ı) ödeyerek platformun gömülü mağazasından araziyi satın aldığını aktardı.
Decentraland bu sene sonu veya 2019 başı hayata geçtiğinde kullanıcılar sanal gerçeklikle uygulamayı keşfedebilecek ve diğer kullanıcıların geliştirdiği uygulamalarla etkileşime geçebilecek. Uygulamanın hayata geçmesine birkaç adım kaldı ve geliştirmeler tüm hızıyla yapılmaya devam ediyor.
Yakın zamanda Decentraland, Ripio Credit Network (p2p kripto lending ağı) ile partnerlik anlaşması yaptı. Anlaşmayla birlikte Decentraland kullanıcıları token’larıyla mortgage alabilecek. Bunun için kısa bir başvuru formunun doldurulması ve mülk değerinin en az %10 miktarında paranın koyulması gerekiyor. Daha sonra merkezsiz bir uygulama lender’larla başvuruyu yapanları buluşturuyor.

RCN CEO’su Sebastian Serrano Decentraland ile yaptıkları partnerlik hakkında şöyle konuştu:

RCN ile Decentraland – Ethereum tabanlı iki gelecek vadeden proje – arasında yapılan partnerlik, farklı akıllı sözleşme tabanlı uygulamalarının birlikte çalışabileceğine çok iyi bir örnek teşkil ediyor. RCN olarak lender’larla krediyi (parayı) alanları bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bunu sanal gerçeklik alanında yapacak olmak heyecan verici yeni bir ufuk.

Decentraland’in token’ı MANA haberimizin hazırlandığı sırada 0,079 dolardan işlem görüyor ve 73. sırada yer alıyor.

Kaynak: cryptoglobe.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.