X


Taringa! Creadores Kullanıcılarına 6 Ayda 195 Bitcoin Dağıttı

07:30
18 Kasım 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Arjantinli reklam portalı DossierNet’in haberine göre, aylık 75 milyondan fazla ziyaretçi sayısıyla Latin Amerika’daki en büyük içerik platformu olan Taringa! 6 ay önce piyasaya sürdüğü gelir paylaşım programı Creadores ile şu ana dek yaklaşık olarak 195 Bitcoin, yani 76 bin Amerikan Doları dağıttı.

Creadores, kullanıcılarına Taringa! sosyal platformu üzerinden kaliteli içerik yayımlayarak Bitcoin üzerinden gelir elde etmelerine fırsat sunuyor. Kullanıcı önce alanında en iyi olduğu şeyi (mesela en iyi yaptığı yemeğin tarifini ya da en sevdiği video oyununu) diğer kullanıcılara açık olarak paylaşıyor.

Bir sonraki adımda Taringa! Creadores paylaşımın reklamlardan ne kadar gelir elde ettiğini hesaplıyor ve gelirin belli bir kısmını haftalık olarak kullanıcının sanal cüzdanına yatırıyor. Bu aktarım işlemini gerçekleştirmek için Taringa Bitcoin cüzdan sağlayıcısı Xapo ile çalışıyor.

Taringa! Creadores’in şu anda 15,478 kullanıcısı bulunuyor ve gelir paylaşım programıyla yapılan teşvikler sayesinde Taringa! platformu üzerindeki içerik üretimi yüzde 30’a kadar artmış durumda.

Programdan en çok yararlanan 5 kullanıcının her biri şu ana kadar 250 ile 2075 dolar arasında kazanç sağladı.

Kaynak: Coinfox

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar