X


Stellar Ya Da Cardano: Coinbase Önce Hangisini Listeleyecek?

Coinbase'in listeleyeceğini duyurduğu XLM ve ADA'in listelenmesi bekleniyor.
22:00
30 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Coinbase’in listeleyebileceğini duyurduğu 5 kripto paradan 0x (ZRX), Basic Attention Token (BAT) ve yakın zamanda ZCash (ZEC) Coinbase’de listelendi.

Listelenmesi beklenen iki kripto para kaldı: Stellar (XLM) ve Cardano (ADA). Coinbase’in sıradaki listelemesinin ne olacağı gizemini sürdürüyor. Bazı kripto para yatırımcılarına göre ADA’in daha erken listelenmesi söz konusu. Bu tahmin XLM ve XRP arasındaki farkların Coinbase tarafından net bir şekilde ortaya konamamasına ve Cardano’nun gelecek planlamasının saydam ve merkezsiz bir platform olarak yansıtılmasına bağlanıyor.

XRP ve XLM sunucu consensus’una sahip kripto paralar. Coinbase’de listelenmiş kripto paralara baktığımızda hepsinin Proof of Work protokolü kullanan kripto paralar olduğunu görüyoruz. Basit çıkarım yaparsak Coinbase’in XRP’i listelememe nedeni defterlerle uyum sağlayamıyor olması olabilir. Aynı durum XLM için de geçerli. Diğer bir XLM ve XRP benzerliği ise kripto paraların arkasındaki şirketlerin yüksek miktarda coin’e sahip olması. XLM üzerindeki yüksek kontrol Coinbase’in ADA’i tercih etmesine yol açabilir. Ayrıca bu durum kurumsal yatırımcıların Coinbase üzerinden XLM’i tercih etmemesini sağlayabilir.

Diğer yandan Cardano ADA’in dağılımı hakkında denetim raporu yayımladı. Rapor 2015 ve 2017 yılları arasındaki ADA satışlarını detaylı olarak açıklıyor. Buna benzer saydamlıklar yatırımcıların kararlarını etkileyebiliyor. Merkezsiz yapılanmaya bakılırsa Cardano’nun merkezsiz hale gelmesine sağlayacak Shelley projesinin 2019’da tamamlanması öngörülüyor.

Sonuç olarak Coinbase ZCash’i dün listeledi ve gözler ADA ve XLM’in üzerine döndü. Tabii ki bu tarz şeyleri tahmin etmeye çalışmak falcılıktan öteye gitmiyor ancak saydamlık, merkezsizlik ve Coinbase’e uyumu açısından ADA’in daha önce listelenmesi olası görünüyor.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Fırat
    3 sene önce

    30.09.2018 tarihinde 0.70867519btc paribu tarafından alı konuldu yani benim paramı başka adrese sakladı ne yapmam gerektiğini bilemiyorun acaba yardım edecek biri varmı

    12