X


Stellar Hedefini Yükseltti, Büyük Bir Startup Satın Aldı

Stellar Blockchain Startup'ı Chain'i satın aldı.
13:00
11 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Stellar Geliştirme Vakfı Blockchain startup’ı Chain’i satın aldı ve bünyesine kattı. Böylece yeni bir kurum oluşturuldu ve kuruma Interstellar adı verildi.

San Francisco merkezli Chain, 2014 yılından bu yana 40 milyon dolar fon topladı. Chain Nasdaq, Visa ve Citigroup gibi büyük firmalarla çalıştı. Chain yaptığı işi finansal hizmetleri daha akıllı, güvenli ve birbirine bağlı hale getirmek olarak tanımlıyor.

Stellar’ın Chain’i resmen satın alması 5 Eylül’de gerçekleşti ve duyuru 10 Eylül’de yapıldı. Chain CEO’su Adam Ludwin Interstellar projesinin CEO’su oldu ve Stellar protokolü yaratıcısı Jed McCaleb CTO görevini üstlendi. Interstellar CEO’su Interstellar sayesinde değerlerin şirketler ve kişiler arasında çok daha kolay hareket edebileceğini dile getirdi.

Daha önce XLM ve Stellar Blockchain’inin IBM tarafından kullanılması için anlaşma sağlanmıştı. IBM World Wire Ödeme sistemini Stellar tabanlı yaratmıştı ve bu sistem Ripple’ın sistemiyle benzerlikler gösteriyor. Yüksek miktarda para dünyanın her yerine hızlı ve düşük maliyetle gönderilebiliyor.

IBM’in World Wire’ı Stellar protokolüyle çalışıyor olsa da Stellar’ın kripto parası XLM’nin bu sistem içerisinde kullanılması zorunlu değil. Kullanıcılar gerekliliklere uyan bütün kripto paraları IBM sisteminde kullanabiliyor. Kullanılabilen para birimleri arasında stabil coin’ler ve merkez bankaları tarafından basılan dijital paralar da yer alabilir ya da sistem iki itibari para birimi arasında köprü oluşturabilir.

XLM bu yazının yazıldığı sırada 0,19 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %0,26 değer kaybetmiş görünüyor.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar