X

Squid Game’in Kripto Parası SQUID, Yüzde 30.000 Artış Yaşadı!

Popüler bir Netflix dizisi olan Squid Game’in kripto para birimi SQUID, son 3 gün içinde yaklaşık olarak yüzde 30.000 artış yaşadı.
14:25
29 Ekim 2021

Muhtemelen “Squid Game” adını duymayan kalmamıştır. Netflix’in en çok izlenen dizisi konumuna kısa sürede yerleşen “Squid Game”in kripto para birimi çıktı ve kıs sürede ciddi bir artışa imza attı.

Squid Game Token

Acımasız bir hayatta kalma oyununu konu olan Squid Game’in kripto para birimi SQUID, Salı günü 0,012 dolardan işlem görüyordu. Şu anda ise SQUID 4,41 dolardan el değiştiriyor. Yani kripto para birimi Salı gününden bu yana yaklaşık olarak %30.000 gibi bir artış kaydetti. Buna ek olarak SQUID’in son 24 saat içinde de %290’a yakın artış yakaladığı görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Elde edilen verilere göre SQUID’in ön satışları 20 Ekim’de başladı ve satışlar çok kısa süre içinde tükendi.

SQUID Token Nedir

SQUID’i bir play to earn token’ı olarak tanımlayabiliriz. SQUID sahipleri, dizideki oyunlardan ilham alan online oyunlara katılabiliyor. Oyunlara giriş ücretleri SQUID olarak alınıyor ve bunun %10’u geliştiricilere ve kalanı ödül havuzuna gidiyor.

Whitepaper’a göre, oyuna ne kadar çok insan katılırsa, ödül havuzu da o kadar büyüyor. Buna ek olarak platform yaptığı açıklamalarda, herhangi bir ölümcül sonuç olmadığını ve oyun kaybedildiğinde sadece yatırılan paranın kaybedildiğini ifade ediyor.

CoinMarketCap’in Uyarısı: Kripto para birimi piyasaya sürüldükten sonra ve artışlar yaşandıktan sonra CMC bir uyarı yayınladı: Bu uyarıya göre kullanıcılar, PancekeSwap üzerinden token’larını satamıyorlar. Ayrıca bunun yanında pek çok kişi de aynı sorunu sosyal medya platformları üzerinden dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
 • Muhammet
  1 ay önce

  Bu yükselen scam hesap lütfen reklamını yapmayın orijinal hesap artış göstermezken bu artıyor alış yaptırıyorlar ama satış yaptırıyorlar coinmarketcap in kaldırması lazım bunu

  11
 • Eren
  1 ay önce

  Satışını yapamıyoruz, scam coin sanırım.

  7