Reklam

Decentraland (MANA), ATH Seviyesine Koşuyor: Metaverse Tabanlı Token’ların Yükselişi Sürüyor

MANA, kaydettiği yükseliş ile dikkatleri üzerine çekti.
14:44
29 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Decentraland (MANA), son 24 saat içerisinde %57’nin üzerinde artarak dikkatleri üzerine çekti. Decentraland, Ethereum blok zincirini kullanan sanal bir yaşam ortamıdır. MANA, son dönemin en popüler alanı metaverse ile yükseliş ivmesi yakaladı.

Metaverse ve Kripto Paralar

Geçtiğimiz gün, Facebook Inc. çatı kuruluşunun isminde değişikliğe gitti ve yeni adını Meta olarak açıkladı. Facebook’un Metaverse evrenine yönelik 10 milyar dolarlık yatırımı ve istihdam adımları, bu alana olan ilginin artmasına yol açtı. Metaverse terimi kelime anlamı incelendiğinde “evrenin ötesi” olarak tanımlanabilir.

Metaverse kavramı, Facebook’un bu alana adımlarıyla günlük hayatımızda daha fazla yer alıyor. Metaverse tabanlı kripto paralar ise ilgi odağı olurken önemli artışlar kaydediyor.

Decentraland bu alanda lider projeler arasında yer alırken platformun yerel token’ı MANA, ATH seviyesine yaklaşıyor. MANA, bugün %57’nin üzerinde yükseliş ile 1.28 doların üzerine tırmandı. MANA’nın yanı sıra Sandbox (SAND) %27 artışla 1.07 dolar, Axie Infinity (AXS) %12 yükseliş ile 140 dolar gibi seviyelere yükseldi.

Metaverse, son günlerde görülen hype akımı ile ilişkilendirilmemelidir. Buradaki düşünce, altyapı ve inşa tüm dünyayı yakından ilgilendirmektedir. Günümüz dünyasında insanların yalnızlaşması gibi konuların özüne inecek olursak metaverse evreni bu durumların yanıtı olacaktır.

NFT Parantezi

NFT‘lere dönecek olursak metaverse evreninde dijital mülk olarak kullanılabilen varlıklar diyebiliriz. NFT sektörü, mevcut dönemde alım satım, kâr, zarar gibi kavramların ötesinde bir fikri temsil ediyor. Bu bağlamda henüz çok erken olsa da bu resmi görebilen insanlar, NFT’lerin ne anlam ifade ettiğini gayet iyi anlayabilir.

En yüksek hacimli NFT koleksiyonları arasında CryptoPunks, HeadDAO, Bored Ape Yacht Club, CyberKongz gibi projeler yer alıyor. NFT tabanlı kripto paralar ise yükseliş trendini sürdürüyor

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar