X


Square’ın Cash App Uygulaması Google Play Store’da PayPal’ı Geride Bıraktı

Square'ın Cash App uygulaması Google Play Store'da en çok indirilen finans uygulaması oldu.
17:00
12 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Square’ın Cash App uygulaması Google Play Store’da PayPal’ı geride bırakarak finans kategorisindeki en popüler uygulama oldu. Cash App geride bıraktığımız 2018 yılında önemli kazanımlar elde etmişti.

Bu yılın ağustos ayında Cash App %154’lük büyüme oranıyla PayPal’ın ardından ikinci sırada yer alıyordu. Cash App aynı ay içerisinde ABD’nin 50 eyaletindeki kullanıcılarına Bitcoin alım satım hizmeti sunacağını duyurmuştu. Bitcoin’in ve alternatif kripto para birimlerinin popülaritesinin 2018 yılında ciddi bir artış yaşaması Cash App’e yaramış gibi görünüyor. Öyle ki şirket etkileyici bir büyüme kaydederek ciddi gelir elde etti.

Kripto para piyasası ayı sezonun etkisi altında olsa da şirketin kârı yılın ikinci çeyreğinde %100 arttı. Square’ın CEO’su Jack Dorsey geçtiğimiz aylarda The Times’a verdiği röportajda Bitcoin’in on yıl veya daha kısa sürede dünyanın lider para birimi olabileceğine inandığını söylemişti. Dorsey’e göre Square’ın büyüme stratejisi ödeme sistemlerindeki verimsizliği en aza indirerek insanların sorunsuz bir şekilde birbirlerine Bitcoin veya itibari para birimi gönderebilmesini sağlamak. Ayrıca henüz doğrulanmasa da Square’ın gelecekte bir kripto para borsası açabileceğine dair de söylentiler var.

Kripto para sektöründeki birçok şirketin aksine Square kötü piyasa koşullarında iyi bir yıl geçirdi. Ayrıca bu yılın haziran ayında New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan Bitlicense almayı başaran Square’ın piyasa değerinde ciddi bir artış yaşanmıştı. Şu anda Google Play Store’da 54.748 kez indirilen uygulama aynı zamanda 4 yıldızla derecelendirilmiş.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER