X


Son Dakika: Popüler Kripto Para Borsası Hacklendi! Kullanıcılar Nasıl Etkilenecek?

Popüler kripto para borsası hacklendi! Yetkililer borsanın bir süre önce hacker'lar tarafından saldırıya uğradığını bildirildi.
13:37
29 Ağustos 2021
Son Dakika: Popüler Kripto Para Borsası Hacklendi! Kullanıcılar Nasıl Etkilenecek?

Seyşeller merkezli bir Bitcoin ve kripto para borsası olan Bilaxy, bugün yaptığı açıklama ile kullanıcılarına borsanın bir süre önce hacklendiğini bildirdi. Borsa tarafından yapılan açıklamada bir süre önce bazı cüzdanlarının hacker’lar tarafından ele geçirildiği bildirildi.

Bilaxy Hacklendi: Kayıp 450 Milyon Dolar

Bilaxy’nin resmi twitter hesabından yapılan paylaşımla borsanın bir hack saldırısına uğradığı ve bir miktar kripto para biriminin hacker’lar tarafından çalındığı belirtildi. Borsa, çalınan miktarı henüz doğrulamamış olsa da, çeşitli kripto para birimlerinde 450 milyon dolar civarında kayıp olabileceğini iddia ediliyor. Ayrıca yetkililer, kullanıcıları borsaya  geçici bir süre para yatırmamaları konusunda uyarıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Borsa Bakıma Alındı!Tüm İşlemler Durduruldu

Saldırının ardından Bilaxy’nin resmi Telegram kanalında yayınlanan duyuruya göre, borsanın bakım nedeniyle hizmetlerini geçici olarak durdurduğu belirtildi. Buna ek olarak Bilaxy, saldırı ile birlikte şirketin sıcak cüzdanının güvenliğinin ihlal edildiğini belirtirken, müşterilere hesaplarına para göndermekten kaçınmaları konusunda uyarıda bulundu.

Kripto para borsası Bilaxy, saldırı ile ilgili henüz net bir açıklama yapmadı. Saldırının ardından Bilaxy’nin Telegram kanalında, yetkili ekibin sorunu çözmek için çalıştığı ve kullanıcıların endişelenmemesi gerektiğine dair kısa güncellemeler paylaşıldı.

İçeriğin hazırlandığı sırada Bilaxy’nin web sitesine hala erişim sağlanamıyor. Öte yandan saldırganlar henüz tespit edilemese de saldırıyla bağlantılı birkaç adres tespit edildi. HogeFinance, Bilaxy’de depolanan tüm HOGE tokenlerinin zaten boşaltıldığını ve başka bir cüzdana gönderildiğini bildirdi. Bu token’ların toplam değeri ise 22 milyon dolar.

Ortaya atılan bazı iddialara göre, saldırıda çalınan kripto para birimlerinin büyük bir çoğunluğunu Ethereum oluşturuyor. Popüler kripto para borsası Bilaxy’den bu (0xA14d5DA3C6BF2D9304FE6D4BC6942395b4dE048b) cüzdan adresine gerçekleştirilen Ethereum (ETH) transferi gerçekleşen saldırıyla bağlantılı olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar