X


Son Dakika: Grayscale 5 Kripto Para Birimi İçin Müjdeyi Verdi, Fiyat Yükselişe Geçti!

Grayscale, 5 kripto para birimini platformuna eklediğini açıkladı.
16:21
17 Mart 2021

Grayscale, listelediği ve desteklediği kripto para birimlerine 5 yenisini ekledi. Grayscale CEO’su tarafından da resmi olarak yayınlanan açıklamada Basic Attention Token (BAT), Decentraland (MANA), Livepeer (LPT) ve Filecoin (FIL) artık kurumsal yatırımcılar tarafından Grayscale üzerinden alınabilecek.

Grayscale, 5 Yeni Kripto Para Birimini Ekledi

Grayscale tarafından yapılan bu açıklama sonrasında Livepeer 1 saat içerisinde %53 yükseliş yaşadı. NFT odaklı kripto para projesi Decentraland son 1 saat içerisinde %25, Basic Attention Token %36, Chainlink ise %8 yükseliş yakaladı. Yükseliş oranlarında LPT’nin diğerlerinden çok daha yüksek bir seviyeye ulaşması ise tamamen ticari hacim ve toplam piyasa değeri ile ilgili.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

LPT, Hepsinden Fazla Yükseldi

LPT’nin son 24 saat içerisinde ulaştığı ticari hacim, Chainlink’in çok düşük bir yüzdesine tekabül ederken toplam piyasa değeri açısından aralarında bulunan fark, birinin çok daha fazla yükselmesini sağlıyor.

Grayscale’in kurumsal yatırımcıların alımına açtığı 5 kripto para birimi arasından yine sadece LPT’nin önde gelen neredeyse hiçbir borsada listelenmediği görülüyor. Grayscale’in yaratacağı etki ve ticari hacim, önde gelen kripto para borsalarının bunu listelemesini ve pastadan pay almak istemesini sağlayabilir. Grayscale’in Aave gibi önde gelen birçok kripto para birimini platformuna eklemesi beklenirken sadece 5 tane kripto parayı listelemesi de ciddi anlamda şaşkınlık yaratmış olabilir.

Kurumsal Yatırımcı, Bitcoin Egemenliğini Bitirebilir

Grayscale’in LINK’i platformuna ekleyeceği haberi ise bundan birkaç ay önce ortaya çıkan resmi kayıt ve başvuru ile ortaya çıkmıştı. Buna rağmen Grayscale’in aynı başvuruyu resmi olarak birçok kripto para birimi için yapması, bunun garantiye sahip olmadığının düşünülmesine yol açtı.

Grayscale’in bu listelemeler ile birlikte ise kurumsal yatırımcılara kripto para sektörünün farklı kategorilerine de yatırım yapma şansı verdiği görülüyor. DeFi dünyasının belkemiği LINK’e ek olarak Ethereum ağı odaklı video platformu LPT ve DeFi odaklı sanal platform Decentraland, oldukça farklı bir kombinasyon.

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum ikilisinden çok daha farklı kripto paraları hedef alıp alımlarını arttırması ise piyasa hakimiyetinde önemli bir değişim yaşatabilir. BTC’nin piyasa hakimiyeti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise hala kritik seviyenin üzerinde.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar