X


Ailesini Öldürüp İntihar Etmişti: Mustafa’nın Ölümü, Bitcoin (BTC) Yüzünden mi Oldu?

Mustafa Gider, Bitcoin (BTC) nedeniyle mi intihar etti?
13:15
17 Mart 2021

40 yaşındaki Mustafa Gider, geçtiğimiz günlerde herkesi kahreden bir haber ile gündem oldu. Gider, Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki ailesine ait 3 katlı villada anne, baba ve ablasını öldürdükten sonra pompalı tüfek ile kendi canına kıydı.

Borçların Sebebi Bitcoin (BTC) mi?

İntiharın ve katliamın sebebinin maddi olduğu belirtilirken hala Nimet Güler tarafından yapılan açıklama ise birçok şeyi değiştirdi. Hala Nimet Güler, yeğenini “Bitcoin’in bitirdiğini” belirterek her şeyini Bitcoin yatırımı yüzünden kaybettiğini ifade etti.

Sputnik tarafından aktarılan habere göre Nimet Güler, yeğeninin yaşadıklarını şu şekilde açıkladı:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

“Yeğenim otelde fotoğrafçılık yapıyordu. Bu çalıştığı süre içinde 250 bin lirası vardı. Bitcoin yüzünden önce 250 bin TL’sini, daha sonra 65 bin TL ve arabasını, en son ise arkadaşından aldığı 35 bin TL’yi kaybedince bunalıma girdi. Sorunlar yaşamaya başladı. Arkadaşı alacağı olan 35 bin TL’yi istemiş. Parayı geri veremeyince bunalıma girmiş ve sonu böyle oldu. Yeğenimi Bitcoin yaktı. Artık bunu fakirler oynamasın. Bitcoin zenginlerin, parası olanların oynaması gereken bir şey. Değilse o bunları yapacak bir çocuk değildi.”

Bütün Ailesini Öldürüp İntihar Etti

Olay komşuların aileden haber alamaması nedeniyle eve girmek istemesi ve daha sonra polisi araması ile ortaya çıktı. 40 yaşındaki Mustafa Gider’den günlerdir haber alamayan dostları da adrese gidip kapının açılmadığını görünce polisi aradı.

Mustafa Gider

Polisin kapıyı kırarak eve girmesi sonunda ise mutfakta anne ve kardeşi, üst katte ise babasının naaşı bulundu. Gider’in de bunlardan sonra aynı pompalı tüfek ile canına kıydığı tespit edildi. Gider’in bu yatırımlarından nasıl zarar ettiği veya dolandırılıp dolandırılmadığı ise bilinmiyor.

Bitcoin ve Kripto Para Sektörüne Regülasyon Geliyor

Son dönemde Türkiye’de lider kripto para birimi Bitcoin’e yönelik ilgi eşi benzeri olmayan bir şekilde arttı. Ancak sektörde regülasyon olmaması insanların dolandırılmasına veya ciddi zararlar etmesine yol açmakta. Mustafa Gider’in yaşadıkları tam olarak bilinmese de sektöre regülasyon gelmesi birçok durumu değiştirebilir.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan tarafından yapılan Bitcoin ile ilgili regülasyon açıklaması da tam olarak böyle durumlara hitap etmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar