Son Dakika! FTX Krizi! Domino Etkisi Devam Ediyor! İşte Endişe Yaratan Gelişme!

Kripto para piyasası FTX krizinin etkilerinden kurtulmaya çalışırken, ortaya çıkan domino etkisi endişe yaratmaya devam ediyor.
14:55
5 Ocak 2023
Okuma Süresi: < 1 Dakika

 Kripto para piyasası FTX krizinin etkilerinden kurtulmaya çalışırken, ortaya çıkan domino etkisi endişe yaratmaya devam ediyor.

Silvergate, Zor Günler Geçiriyor!

Kripto bankası Silvergate, FTX ve Alameda anlaşmalarından ötürü toplu davayla karşı karşıya kalmıştı. Silvergate, davada FTX müşterilerinin mevduatlarının Alameda’nın banka hesaplarına yerleştirilmesindeki  rolünden dolayı sorumlu tutuluyor. Bu süreçte zor günler geçiren şirket, bugün, FTX krizi nedeniyle para çekme işlemlerini karşılamak için varlıklarını satmak zorunda kaldığını açıkladı. Silvergate ayrıca, kendi kripto para birimini piyasaya sürme planlarından vazgeçtiğini duyurdu. Silvergate hisseleri FTX’in çöküşünün ardından son zamanlarda hızla düşmüştü. Şirketin hisselerinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 239 dolar seviyesinden %92 oranında bir düşüş yaşandığı bildirildi. Banka, para çekme işlemlerini karşılamak için varlıklarını zararına sattı ve çalışanarının %40’ını işten çıkardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar