X

SON DAKİKA: Elon Musk’tan Dogecoin (DOGE) Açıklaması: DOGE Sattı mı?

Elon Musk, DOGE satmadığını açıkladı.
21:05
20 Mayıs 2021

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada elindeki Dogecoin’lerin (DOGE) hiçbirini satmadığını ve satmayı da düşünmediğini belirtti.

Elon Musk: Hiç DOGE Satmadım ve Satmayacağım

Musk bugün yayınladığı ve DOGE‘un 1 dolara çıkabileceğini ima eden tweetinden sonra başlayan tartışmada DOGE hakkında ek açıklamalarda bulundu. Dave Lee’nin “bence Elon DOGE yatırımlarının hiçbirini satmaz” tweetine yanıt veren Musk, hiç DOGE satmadığını ve satmayacağını ifade etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Elon Musk’ın DOGE için Bitcoin (BTC) fiyatını böylesine manipüle etmesi ise kripto para topluluğunun tepkisini çekti. Kripto para yatırımcıları, Elon Musk’ın BTC’nin enerji modeli hakkında yaptığı yorum sonrasında Musk’a ve DOGE’a tam olarak düşman olmuştu.

CZ’den Elon Musk’a İmalı Yanıt

Binance kripto para borsasının DOGE’u delist etmesi gerektiğini belirten yatırımcılar, bununla ilgili Twitter üzerinden bile kampanya başlatmıştı. Binance CEO’su CZ ise o günlerde yaptığı açıklamada Elon Musk’ı takipten çıktığını belirterek tepkisini böyle gösterdi.

Changpeng Zhao, Elon Musk’ın şimdiki açıklamasına ise farklı bir yorum yaptı. CZ, “iyi köpek” ifadesini kullanarak aslında Musk’a laf çarpıtmış olabilir. DOGE fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla %14 yükseliş yakaladı ve 0,40 dolar seviyesine kadar yükseldi. DOGE, kripto para sektörünün yaşadığı sert düşüşten ise en hızlı şekilde toparlanan kripto paralardan oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar