X


Elon Musk Tweet Attı, Bitcoin (BTC) Fiyatı Toparlanmaya Başladı

BTC fiyatı 39.000 doları gördü!
18:33
19 Mayıs 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) birkaç gün içerisinde %50 düşüş yaşaması, piyasalarda “sonun geldiği” düşüncesini yaratsa da Bitcoin için geri dönüş başlamış olabilir.

Bitcoin, 30.500 Dolara Kadar Geriledi

Bitcoin’in önemli bütün destek noktalarını bir bir aşarak 30.500 dolar seviyesine kadar gelmesi paniği körüklese de Elon Musk’ın bu sefer ters yöndeki tweeti durumu değiştirdi. Elon Musk’ın tweetleri ile beraber Bitcoin ani bir toparlanma yaşadı ve 38.000 dolara iğne attı.

Elon Musk, “Tesla’nın elmas elleri var” ifadesini kullanarak yaşanan bu düşüşe rağmen hiçbir BTC satışı yapılmadığını vurguladı. Tesla’nın ortalama olarak 33.000 dolardan 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldığı biliniyor ve 30.500 dolara kadar gerilenmesi ile aslında Tesla’nın geçici süreliğine de olsa zarar ettiği görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Elon Musk Mesajı Verdi, Bitcoin Yükselişe Geçti

Elon Musk, Bitcoin’i enerji modeli üzerinden eleştirse de düşüşe rağmen Tesla’nın BTC satmadığını ifade ederek piyasalara güven verdi. Bugün yaşanan düşüşün sadece kripto para piyasasında değil geleneksel borsalarda da görülmesi ise Musk ile Tesla’ya cesaret vermiş olabilir.

Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 39.000 dolar seviyesine doğru ilerliyor ve günlük kapanışın buranın üstünde olması piyasalara ihtiyaç duyduğu güveni verebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar