Son Dakika: Coinbase Bu Altcoini Listeleyecek! Özel Etiket Ayrıntısına Dikkat!

Coinbase duyurdu, yarın bu altcoin borsada listelenecek. Özel etiketle listelenecek bu altcoini farklı kılan şey ne?
22:13
25 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase dakikalar önce yeni bir altcoin listeleyeceğini açıkladı. Haberin ardından altcoinin fiyatı yükselişe geçti. Peki listeleme ne zaman olacak? Yatırımcıların neye dikkat etmesi gerekiyor. Coinbase tarafından yapılan duyurunun detayları ve fiyat beklentilerini ele alıyoruz. İşte detaylar.

Coinbase Altcoin Listeleyecek

Kısa süre önce yapılan duyuruda Nest Protocol (NEST)’in listeleneceği açıklandı. Altcoinin fiyatı 0,032 dolardan 0,0355 dolara kadar yükseldi. Bu altcoin “Deneysel öğe” olarak listelenecek, bu ne anlama geliyor?

Coinbase, şeffaflık ve müşterilerin bilinçli kararlar vermesine yardımcı olmak için, nispeten düşük işlem hacmine sahip belirli kripto paraları bu etiketle listeliyor. Düşük hacim ve bulunabilirlikle ilişkili fiyat dalgalanmaları yüksek riski beraberinde getirdiğinden dolayı yatırımcıların bu detayı gözden kaçırmaması gerekir.

Peki bu etiketle listelenen altcoinler için herhangi bir kısıtlama var mı? Hayır, Deneysel varlık etiketi, Coinbase‘de varlık gönderme, alma, satın alma, satma ve/veya elde tutma yeteneğinizi etkilemez. Ancak, deneysel bir varlıkla ilk kez alım satım yapmadan önce, fiyat dalgalanmaları ve iptal edilen emirler gibi ilgili riskleri okuyup borsa üzerinden onaylamanız gerekiyor.

Ayrıca bu etiketle listelenen varlıklar dönemsel olarak takip ediliyor ve gerekli yeterliliği sağladıklarında onları zayıf gösteren bu uyarı kaldırılıyor.

Nest Protocol (NEST)

Öncelikle elinde NEST bulunan yatırımcıların Coinbase’e varlıklarını taşımadan önce Ethereum ağını kullandıklarından emin olmaları gerekiyor. Sadece ERC20 versiyonu borsada işlem göreceği için farklı ağlardan gönderilen varlıklar kaybolacaktır. Listeleme işlemi yarın Türkiye saatiyle 19:00’da yapılacak. Gerekli likidite koşulları oluştuğunda ise yatırımcılar Coinbase üzerinden işlem yapabilecek.

NEST maksimum 10 milyarlık bir arza sahip ve bunun %29’u dolaşımda bulunuyor. Piyasa değeri sadece 99 milyon ve en büyük 253’üncü kripto para konumunda bulunuyor. DeFi ve Oracle alanında faaliyet gösteren proje 2,5 milyon dolar gibi düşük bir işlem hacmine sahiptir. Yatırımcıların tüm bu detayları göz önünde bulundurarak zarar potansiyelini gözden kaçırmaması gerekir. Haberin ardından yükselen altcoin 10 dakika içinde eski seviyesine geri ulaştı ve beklenen çift haneli yükselişini devam ettiremedi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar