X


Son Dakika: Binance CEO’su Terra UST Toplantısıyla İlgili Konuştu!

Dünyanın hacim bakımından en büyük kripto para borsasının CEO'su olan CZ, günlerdir gündemi meşgul eden Terra'nın ekibiyle bir toplantı yaptı. Peki toplantıdan ne karar çıktı?
19:02
13 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance borsasının CEO’su CZ kısa süre önce Terra UST yetkilileriyle yaptığı toplantının bittiğini açıkladı. Toplantı yaklaşık 2 saat sürdü ve mevcut durum ele alındı. Peki LUNA basımı devam edecek mi? Ekip ne gibi adımlar atacak? İşte tüm detaylar!

Terra UST Toplantısı

CZ, toplantının bittiğini ve ilerleme olduğunu söyledi. LUNA ağı devam edecek ve yeni LUNA coin artık basılmayacak. Para yatırma, çekme işlemleri yeniden aktifleştirildi. CZ, parite aktif hale geldiği için insanların tokene akın etmemesi gerektiğini söyledi.

Binance CEO’su eğer sorun çözülmezse ağın yeniden durdurulabileceği konusunda da uyarıyor. Sürecin beklenenden uzun sürebileceğini söyleyen CZ “iflastan kurtulmanın yolunu hemen bulamayabilirsin, sürekli para basarak bunu engelleyemezsin” dedi. Birçok kullanıcı işlemlerin geç durdurulması sebebiyle Binance borsasının CEO’suna sosyal medya üzerinden tepki gösteriyordu. Sadece birkaç gün için de 30,10,1 ve hatta 0,01 dolardan alım yapan tüm yaptırımcılar bakiyelerinin 1 doların altına indiğini gördü. LUNA fiyatı Shiba Coin’in ATH seviyesi olan 0,00008 doların altına düştü.

LUNA Yeniden Yükselir Mi?

Her şey yolunca gitse ve LUNA’ya yatırımcılar milyarlarca dolar destek kararı alsa bile kripto para topluluğunu projeye güveni ciddi anlamda sarsıldı. Terra kurucusu Do Kwon’un uzun süredir sessizliğini koruması da projeye olan öfkeyi artıyor. 7 trilyonu aşan LUNA arzının yeniden 300 milyon seviyelerine gevşemesi zor görünüyor. Maalesef LUNA için yolun sonu karanlık.

Öte yandan Terra, yeni LUNA basmayacağı için arz şimdilik 7 trilyonda kalacak. Ancak LUNA’ya talep yok ve onun fiyatını yeniden yukarı gitmesinin tek yolu insanların ona güvenmesinden geçiyor. LUNA başına 4 sıfır almışken bile yatırımcıların bu bölgeden yapacakları alımlar tüm paralarını kaybetmelerine sebep olabilir. Özellikle büyük borsalar potansiyel düzenleyici baskısı sebebiyle LUNA dahil ekosisteminde algoritmik stablecoin bulunan diğer projelere karşı bazı sert önlemler alabilir.

TerraUSD (UST) ise 11 milyarlık arzıyla 0,24 dolardan alıcı buluyor. Terra’nın LUNA’sı asgari 11 milyar dolar değere ulaşmadığı sürece UST dolar sabitinin gerçekleşmesi pek mümkün değil.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar