Solana İçin Yükseliş Işığı Var Mı? İşte Beklentiler!

Önde gelen kripto para birimlerinden olan Solana için yatırımcılar, yatırım için daha düşük seviyeleri bekliyorlarmış gibi görünüyor.
01:00
20 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Solana ağının kripto para birimi SOL, bu hafta ağır kayıplar veren piyasaya göre en iyi kripto paralar arasında yer alıyor. Düşüş koşulları, onu neredeyse 10 hafta boyunca işlem gördüğü aynı aralıktan çıkarmaya yetecek kadar güçlüydü. Kripto para, son altı gündür bir düşüş trendi içerisinde seyrediyor. Bu dönemde %25’e varan düşüşle 36,25 dolara kadar geriledi.

Düşüşe Geçti

Bu sonuç, SOL’un Haziran ortasından bu yana işlem gördüğü yükselen aralıktan çıkmasıyla sonuçlandı. SOL’un son 24 saatteki düşüş performansı, artan aralıktan çıktıktan sonra bir sonraki destek seviyesine kadar gerilemesine sebep olmuştu.

Bu, daha önce 26 Temmuz ve 4 Haziran’da destek görevi gören 36 dolar fiyat seviyesi civarına geri dönüş anlamına geliyor. Ayıların hakimiyetlerini genişletme ve bu seviyeyi geçme şansı olabilir. Böyle bir sonuç durumunda, dikkat edilmesi gereken bir sonraki seviye 32 dolar olan fiyat bölgesi.

Sosyal Hakimiyet Hareketli

SOL daha önce bu destek seviyesini Haziran ayının sonunda ve Temmuz ayının ilk iki haftasında test etmişti. Kripto paranın sosyal hakimiyeti ise son 24 saatte aylık en düşük seviyesine geriledi. Ancak, SOL’un sosyal hakimiyeti son 3 saat içerisinde bir miktar iyileşti.

Olumsuzluklara rağmen sosyal hakimiyette yaşanan hafif iyileşme sağlıklı bir işaret olabilir. Yatırımcıların, son çöküşten sonra bir toparlanma beklemeye başladıklarını gösteriyor olabilir. Düşüşü satın almak isteyen yatırımcılar, daha düşük fiyatlarla sattıkları SOL’leri satın almak için muhtemelen önceki destek bölgelerini bekleyebilirler.

Mevcut duruma rağmen, Solana son dört haftada güçlü bazı geliştirme faaliyetleri gerçekleştirdi. Sağlıklı kalkınma faaliyeti genellikle bir ayı piyasası sırasında yatırımcıları cesaretlendirir. Projenin geliştiricileri de büyümeye odaklandıklarını doğruluyorlar ve Solana’da da durum bu şekilde ilerliyor.

Bu, yatırımcıları daha düşük fiyatlarla daha fazla SOL biriktirmeye teşvik edebilir. SOL’un mevcut fiyat hareketi, piyasanın geri kalanıyla birlikte hareket ediyor. Bu, yatırımcıların geçerli piyasa hislerine de dikkat etmesi gerektiği anlamına gelir.  Bu, hafta sonu yaklaşırken, gidişatın boğalar lehine değişip değişmeyeceği konusunda yatırımcılara yardımcı olabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar