X

Solana Fiyat Analizi: SOL ATH’yi Kıramadı, Kritik Destek Tutacak mı?

Popüler kripto para birimi Solana (SOL), tüm zamanların en yüksek seviyesini kıramadı ve düşüş başlattı. İşte Solana'da kritik seviyeler.
10:25
24 Ekim 2021
Solana Fiyat Analizi: SOL ATH'yi Kıramadı, Kritik Destek Tutacak mı?

Lider kripto para birimi Bitcoin 67.000 dolar seviyesini kaydetmesinin ardından 60.000 dolar seviyesinin de altına geriledi. Bitcoin’deki bu geri çekilmenin ardından, altcoin‘ler hızla yükseliş eğilimi gösteriyor.

Solana (SOL) ATH’a Çok Yaklaştı

Popüler kripto para birimi Solana (SOL), bir flama oluşumunun üzerine çıktıktan sonra %30 ralli yaptı ve neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 216 dolara dokundu. Dünyanın en büyük borsası Binance’e göre SOL, ATH fiyatını sadece 1 dolarla kaçırdı.

Mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 216 dolar, SOL‘un bir sonraki büyük direnç alanı olarak hareket etmeye devam edecek. O zamandan beri SOL, 192 dolar seviyesinde destek buldu. Fiyat daha fazla düzeltmeye karar verirse, bir sonraki destek seviyesi 177 dolarda bulunuyor. Son rallinin muazzam momentumu göz önüne alındığında, Solana fiyatı yeni bir düzeltme başlatabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Teknik Göstergeler Ne Söylüyor

İşlem Hacmi: Solana mavi flamanın üzerine çıktıkça hacim patladı ve bu tüm zamanların en yüksek dirence doğru hızlı bir yükselişe neden oldu. O zamandan beri, hacim azaldı ve bir sonraki hamleden önce bir konsolidasyon dönemi fikrini destekledi.

RSI: RSI, 4 saatlik zaman dilimindeki son rallinin zirvesi sırasında aşırı alım bölgesine (>70) girdi. Daha sonrasında ise RSI, devam eden düzeltme ile birlikte 70 puanın altına düştü.

MACD: MACD hareketli ortalamaları ve histogramı, günlük zaman diliminde çok yükselişini sürdürürken, 4 saatlik zaman diliminde minimal bir düzeltme yapılıyor. Fiyat, 192 dolarlık desteği yeniden test edebilir.

Solana Fiyat Tahmini

Popüler altcoin Solana fiyatı mavi flamayı kırdığından beri yükselişini sürdürdü. Sol’un fiyatı 177 doların üzerinde olduğu sürece, Solana’nın 216 doların tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmak için ikinci bir girişimde bulunma şansı çok yüksek. Ancak, fiyat 177 dolar seviyesinin de altına gerilerse bu geçersiz kalacaktır.

Yakın gelecekte Solana‘nın 200 dolar civarında bir konsolidasyon görmesi bekleniyor. 192 dolarlık desteğin başarısız olması durumunda, Solana tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmaya yönelik yeni bir girişim gerçekleşmeden önce daha düşük seviyeleri (177 dolar) keşfedebilir. Analistler popüler kripto para biriminde kısa vadede volatil hareketler bekliyor.

Solana (SOL) Teknik Veriler

Spot oranı: 194,50
Orta Vadeli Trend [H4]: Boğa
Volatilite: Yüksek
Destek: 192,00 Dolar, 178.26 Dolar, 153.06 Dolar, 137.61 Dolar
Direnç: 215,10 Dolar

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar