Reklam

Raoul Pal’ın Dikkat Çeken Fiyat Tahmini! Bitcoin ve Ethereum Bu Seviyeleri Görebilir

Önde gelen geleneksel finans piyasası analistlerinden Raoul Pal, Bitcoin ve Ethereum fiyat tahminlerini paylaştı.
09:23
24 Ekim 2021
Raoul Pal'ın Dikkat Çeken Fiyat Tahmini! Bitcoin ve Ethereum Bu Seviyeleri Görebilir
Okuma Süresi: 3 Dakika

Real Vision CEO’su ve makro yatırımcı Raoul Pal, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve en büyük altcoin Ethereum (ETH) hakkındaki fiyat tahminlerini paylaştı.

Bitcoin’de 3 Kat, Ethereum’da 4 Kat Artış Bekliyor

Önde gelen geleneksel finans piyasası analistlerinden Raoul Pal, Bitcoin‘in mevcut fiyattan üç kattan fazla değer kazanabileceğini, Ethereum‘un ise neredeyse dört katına çıkabileceğini tahmin ediyor.

Ünlü analist Pal, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla 695.100 Twitter takipçisine, Bitcoin’in 200.000 dolara ve Ethereum’un 20.000 dolara ulaşma olasılığının %70’den fazla olduğunu söyledi.

“Bu bir kesinlik değil. Olasılıksal bir sonuçtur. Benim için ETH 20.000 dolar olması ve BTC’nin 200.000 dolar olması bir fırsattır (%70 + şans). Neyin daha iyi performans göstereceğini ve bunun nasıl sonuçlanacağı kimse kesin olarak tahmin edemez.”

Bitcoin 2013’tekiyle Benzer Performans Sergiliyor

Öte yandan Raoul Pal, şu anda Bitcoin‘in 2013’te gösterdiği fiyat hareketlerine çok benzer bir hareket sergilediğini belirtti ve şöyle söyledi;

BTC, 2013’ü takip etmeye devam ediyor.”

Real Vision kurucusu ayrıca, mevcut Bitcoin boğa döngüsünün öncekilerden daha uzun bir süre devam edebileceği “iyi bir şans” olduğunu açıkladı.

“Bence bu BTC döngüsünün zaman içinde daha uzun ve fiyat olarak daha yüksek olması için iyi bir şansı var…”

Makro gurusu, 2017 boğa koşusu sırasında Bitcoin’in sergilediği fiyat davranışını takip ederse, Ethereum‘un 2022’nin ilk veya ikinci çeyreğinin sonunda potansiyel olarak 40.000 dolara ulaşabileceğini ekliyor.

“Ve ETH … daha büyük hareket … Mart / Haziran ayına kadar 40.000 doları görebilir.”

Ayrıca boğa koşusundan sonra 2018’de olanlara benzer şekilde Ethereum %90 düşebilir mi diye sorulduğunda Pal, olumsuz bir yanıt verdi.

“Hayır. Benim düşünceme göre Ethereum o zaman çok daha az düşüş yaşayacak.”

İçeriğin kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saatte %0.30’luk bir artışla 61.047 dolardan işlem görmeye devam ederken, Ethereum son 24 saatte %2.89’luk bir artışla 4.121 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar