X


Skycoin Coin Nasıl Alınır?

SKYCoin, yeni nesil bir blockchain ağıdır.
08:11
27 Mart 2021

Skycoin (SKY), açık kaynaklı, topluluk tarafından yönetilen, donanım tabanlı ve eşler arası bir internet ağı olarak tanımlanabilir. Skycoin’in hedefi blockchain altyapısının sağladıklarını kendi lehine kullanarak blockchain ve internetin sentezlendiği bir ağ oluşturmak. Skycoin platformu, proje ekibi tarafından “tamamen güvenli, sonsuz derecede ölçeklenebilir ve ISP’nin sınırlarından bağımsız” bir ağ olarak tanımlanmakta. Golang kodlama dilinde yazılan Skycoin, şu an Obelisk konsensüs algoritmasında çalışıyor. Skycoin, güvenlik, ölçeklenebilirlik ve kullanım kolaylığı güdülerek oluşturulan bir platformdur.

Obelisk, “güven dinamiklerinin ağı” temel alınarak oluşturulan bir konsensüs yapısı. Bu da aslında konsensüs kararlarının her bir ağ düğümünün etki skoruna göre alınmasını sağlıyor ve hem Bitcoin hem de Ethereum’dan çok daha farklı bir durum ortaya çıkıyor. Her bir ağ düğümü başka ağ düğümlerinden birkaç tanesini seçiyor ve ağ düğüm yoğunluğuna göre katılımcılar bunun ağdaki etkinliğini belirliyor.

Skycoin ağının en önemli ürünü olan Skywire da interneti en azından donanım seviyesinde merkezsizleştirmek istiyor. Skywire’ın hedefleri sadece merkezsiz bir bantgenişliği sağlamaktan öteye gidiyor ve kullanıcılar merkezsiz depolama ile işlem sunulması da hedefleniyor.

Skycoin (SKY) Nedir?

SKYCoin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 51 milyon dolarlık piyasa değerine sahip ve 2,59 dolardan işlem görmekte. SKYCoin, 529. sırada bulunuyor ve toplamda maksimum 100 milyon arza sahip. Buna rağmen sirkülasyonda 20 milyon Skycoin Coin bulunuyor. Skycoin Coin en yüksek seviyesine ise 2018 yılında ulaştı.

SKY Coin Nereden Alınır?

SKYCoin Coin satın almak için Binance kullanılabilir. Bunun için öncelikle Binance borsasında bir hesap oluşturup daha sonra buraya fon göndermek gerekiyor. Veya bunun yerine kısaca aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • SKY Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL gönderin.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Bitcoin’i yani BTC’yi işaretleyin.
  • BTC aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten BTC sekmesini seçerek, arama butonuna SKY yazın ve altta açılan SKY /BTC çiftini seçin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek SKY Coin alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar