X

SingularityNET Coin Nasıl Alınır?

AGI Coin nedir ve nereden alınabilir?
08:31
27 Mart 2021

SingularityNET (AGI), herkesin yapay zeka hizmetlerini yaratabilmesini, paylaşabilmesini ve paraya dönüştürebilmesini hedefleyen blockchain tabanlı bir projedir. SingularityNET sayesinde dünyanın dört bir yanından insanın yapay zeka piyasalarına ulaşabilmesi hedefleniyor ve bunun başarılmasından sonra kullanıcılar direkt olarak platformun kendi kripto para birimi AGI’yi kullanarak çeşitli yapay zeka hizmetlerinden faydalanıp bunları deneyebilecek, kullanabilecek, kiralayabilecek veya direkt olarak satın alabilecek.

SingularityNET tabanlı piyasada kullanıcılar direkt olarak yapay zeka sistemi geliştiricilerine de ulaşıp kendi yapay zeka ürünlerini satabilir veya bunların performansını bile izleyebilir. SingularityNET projesinin arkasındaki ekip son günlerde adından sıklıkla bahsettiren yapay zeka robotu Sophia’yı da tasarladı. Dünyanın en gelişmiş yapay zeka tabanlı robotu olarak tanımlanan Sophia, kısa süre önce kendi NFT’sini bile üretip satışa çıkarmıştı.

Sophia’nın gelişimi hala OpenCog üzerinde devam ettirilmekte. OpenCog, gelişmiş genel bilgi ismi verilen olgu odaklı yapay zeka tabanlı bir çerçevedir ve bunun açık kaynaklı olarak geliştirildiği biliniyor. 2017 yılında duyurulan platform ICO’sunu da aynı yılın aralık ayında gerçekleştirdi ve tek bir ICO ile dakikalar içerisinde 36 milyon dolar topladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

SingularityNET (AGI) Nedir?

SingularityNET Coin, ICO döneminden sonra piyasaya rekor kırarak giriş yaptı. AGI Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 276 milyon dolarlık piyasa değerine sahip ve 0,3198 dolarlık birim fiyat üzerinden alınıp satılmakta.

AGI Coin toplam 1 milyar arza sahip olsa da sirkülasyonda henüz bunun tamamı yer almıyor. SingularityNET Coin tüm zamanların rekorunu ise 20 Ocak 2018 tarihinde kırdı ve 1,86 dolara kadar yükseldi. 1,86 dolar seviyesinin yaklaşık %82 gerisinde olan AGI Coin, yapay zeka teknolojilerinin öne çıktığı şu günlerde gelecek vaat ediyor olabilir.

AGI Coin Nereden Alınır?

AGI Coin satın almak için ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance kullanmak gerekiyor. Öncelikle Binance üzerinden bir hesap oluşturmanız gerekmekte. Binance hesabı oluşturduktan sonra ise isterseniz buraya TRY göndererek, isterseniz de direkt olarak BTC aktarımı yaparak AGI/BTC işlem çifti üzerinden AGI Coin almak mümkün. Binance’in sağladığı likidite de bunu kolaylaştırmakta ve diğer borsalara göre avantajlı kımakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar