X


Sıcak Gelişme: Dünyanın 4. Büyük Varlık Şirketi Kripto Para Sektörüne Giriyor

Kripto paralara ilgi her geçen gün artarken dünyanın er büyük varlık yönetimi şirketlerinden biri kripto para temelli ürünler başlatacaklarını açıkladı.
13:00
19 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

2,4 trilyon dolarla dünyanın en büyük dördüncü varlık yöneticisi konumundaki Fidelity Invesments kripto para sektörüne giriş yapıyor. Fon dağıtımı, emeklilik hizmetleri, hayat sigortası, servet yönetimi gibi alanlarda hizmet veren şirketin CEO’su Abigail Johnson, yıl sonuna kadar kripto para ürünlerini hizmete sunacaklarını açıkladı.

Boston Fintech Week Conference’a katılan Johnson, Blockchain ve kripto paralarla bağlantılı bir takım ürünler ve teklifler üzerinde çalıştıklarını ve bu ürünleri önümüzdeki birkaç ayda piyasaya süreceklerini kaydetti.

Yapım aşamasında birkaç şey var; kısmen tamamlanmış, aynı zamanda bir nevi bir tarafa atılmış birkaç şey. Çünkü gerçekten de doğru zaman şimdi değil. Yıl sonuna kadar bazı şeylerin duyurusunu yapabilmeyi umuyoruz.

Johnson’ın kripto para dostu olduğu biliniyor. Öyle ki geçen yıl yaptığı bir konuşmada Johnson Bitcoin’i şu kelimelerle övmüştü:

Bu şeyi seviyorum. Blockchain teknolojisi piyasaların yapısını ve belki de bizzat internetin mimarisini kökten değiştirecek. Hala buna inanıyorum. Büyük bir finansal hizmetler firmasının şu an karşınızda duran ve dijital paralardan vazgeçmemiş az sayıda çalışanından biri olmam tesadüf değil.

Öte yandan bu gelişme Fidelity Investments için bir ilk değil. Zira şirket kripto madenciliğine adım atmış ve Dash masternode şirketinin %15 hissesini satın aldı. Johnson’ın bu konuda yaptığı açıklama şöyle:

Bundan para kazanacağımızı hiç düşünmemiştik. Ancak yer seviyesine inip bir şeyler öğrenebileceğimizi düşünerek bunun iyi bir fikir olduğu sonucuna vardık.

Kaynak: coinpage.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar