X


“Ethereum Bitcoin’i Geçebilir”

Bir değerlendirme firması Ethereum'un gelecekte Bitcoin'i geçeceğini tahmin ediyor.
19:00
19 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Değerlendirme firması Weiss Ratings’e göre Ethereum Bitcoin’den daha yenilikçi bir ekosistem ve Ethereum gelecekte daha değerli hale gelecek.

Bir süre önce Ethereum’u karşı alınan kısa pozisyonlar tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştı ancak son günlerde Ethereum ani çıkışlar yaptı ve orta vadede toparlanma sinyalleri verdi. Weiss Ratings Ethereum boğalarının hazırlandığını belirtti ve Twitter’dan şöyle bir paylaşım yaptı:

Bitcoin pazar payının %50’sini 5 yıl içerisinde Ethereum’a kaybedecek. Ethereum daha fazla kullanım alanı sunuyor ve daha iyi bir Blockchain teknolojisiyle destekleniyor.

Açıklamada BTC ya da ETH fiyatına dair bir öngörü bulunmuyordu. Aynı zamanda pazar payının kullanıcı olarak mı piyasa değeri olarak mı tahmin edildiği belirtilmemiş. Bitinfocharts’dan alınan verilere göre BTC ve ETH aktif adreslerinin sayısı birbirine çok uzak sayılmaz. Aktif Bitcoin adresi sayısı yaklaşık 500 binken, Ethereum’un son zamanlardaki düşüşüyle birlikte aktif adres sayısı 300 bin civarında.

Kısa vadede Ethereum’un sallantıda olduğunu düşünen birçok yatırımcı bulunuyor. Bazılarına göre geliştiriciler ağı yeterince iyi hale getiremedi. Bitcoin maksimalistleri ise Bitocoin’in her şeye yetebileceğini ve başka ağa ihtiyaç olmadığını düşünüyor.

Diğer yandan Ethereum’un yeni özellikleri geliştirilmeye devam ediyor ve Ethereum halen token basmak için kullanılan en popüler platform. Bir anda 200 doların altına düşen ETH fiyatı, Weiss’in iddialarına şüpheyle yaklaşılmasına neden oldu. Daha önceden de Weiss’inkine benzer tahminler duymuştuk ancak şimdiye kadar Ethereum en azından piyasa değeri olarak Bitcoin’i geçemedi.

Kaynak: Cryptovest

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar