X


Sıcak Gelişme: Binance CEO’sunun Büyük Duyurusu Sonunda Açıklandı

Binance CEO'su günlerdir merak uyandıran duyurusunu açıkladı.
18:15
11 Mart 2021

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in bir süredir merak ettiği duyurunun aslı ortaya çıktı.

binance ceo duyuru

Binance CEO’sunun Duyurusu Ortaya Çıktı

Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao, kısa süre önce yaptığı açıklamada ilk olarak 10 Mart tarihine, daha sonra ise 11 Mart tarihine işaret etti. Bu duyurunun “çok büyük ve kendisini çok heyecanlandıran” bir gelişme olduğunu ifade eden CZ, erteleme sonrası ise sonunda bunu açıkladı.

Binance CEO’su tarafından net bir şekilde belirtilmese de çeşitli medya kaynaklarının aktardığı habere göre bu duyuru eski ABD senatörünün Binance’e katılması oldu. Daha önce ABD Senatörü olan ve Çin elçisi olarak görev alan Maxwell Baucus, Binance’in politika danışmanı olarak ekibe katıldı.

Bunun ABD hükümetinden gelen regülasyon baskısına çare olabileceği belirtiliyor. ABD’deki tehlikeyi bu şekilde kontrol altına alan Binance, önemli bir adım atmış oldu. BNB fiyatı da bu haber ile 310 dolara kadar çıktı.

ABD’nin birçok kripto para projesine ve borsasına çıkarttığı zorluklardan sonra Binance’in attığı bu adım oldukça faydalı gözüküyor. Baucus’un ABD’li regülatörler ve yasamanlar ile görüşeceği ve Binance’in genişlemesine yardımcı olacağı belirtilmekte.

Daha önce 2007 yılından 2014 yılına kadar Senato Finans Komitesine yardımcı olan ve liderlik eden Baucus’un güçlü bir lobiye sahip olduğu da bilinmekte. Şu an için Binance US’in ABD’nin bütün eyaletlerinde kullanıma açılmadığı biliniyor. Baucus’un ilk adımı ise bu olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar