Shiba Yakımları Zirvede! Bu Yakımlar Fiyatı Etkileyecek Mi?

Shiba yakımlarının zirveye çıktığı şu son dönemde yakım miktarının yeterliliği sorgulanıyor. Shib Burn tarafından olaya yönelik veriler açıklandı.
23:30
31 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bu sabah Shibburn twitter adresi, son yedi gün içinde yakılan Shiba Inu (SHIB) tokenlerinin sayısını bildiren bir tweet yayınladı. Sağlanan verilere göre, geçen hafta 1,13 milyar adet Shiba tokeni yakıldı.

Rakam Shib Army’nin istediği kadar etkileyici olabilir, ancak 550 trilyon jeton olduğu tahmin edilen token arzının dolaşımdaki hacminin sadece %0,0002’sini temsil ediyor. Ayrıca büyük sayılarla ifade ediliyor olmasına rağmen bakıldığında 1,13 milyar SHIB sadece 13.500 dolar anlamına geliyor.

7 Milyon Yıl

İstatistiklerin iç karartıcı olduğunu söylemek yetersiz kalıyor olabilir. Yakmanın token için kilit deflasyon mekanizması olarak sunulduğu göz önüne alındığında, bu oranda, tüm SHIB teklifini yakmanın yedi milyon yıl alacağını söyleyebiliriz. Token fiyatlarını aya uçurmayı hayal eden Shiba token sahiplerinin o kadar zamanları olmadığı açık.

Elbette Shiba Inu’nun Shibburn dışında başka yakım takip portalları da var, ancak en popüler olanlardan biri bu durumdaysa, genel resim açık diyebiliriz.

Yakım Shiba Inu İçin Önemli Mi?

Yakma mekanizması bu şekilde, yavaş hızda işlemeye devam ederse, Shiba token sahipleri açıkça kâr iştahlarını yumuşatmak zorunda kalabilirler. Şu anda, Shiba Inu’nun yaklaşık 6.5 milyar dolarlık bir sermayesi olduğu tahmin ediliyor.

Projenin hangi noktaya gidebileceği ve gelecekteki kripto pazarında bunun mümkün olup olmayacağı açık bir soru olarak karşımıza çıkıyor. Shiba token, çeşitli şirketler tarafından aktif olarak bir ödeme aracı olarak tanıtılıyor ve Shiba Inu’nun geliştiricileri, 2022’nin üçüncü çeyreğinde Shibarium çözümünü tanıtma sözü verdiler.

Shiba’nın değerindeki ilk hanenin önüne beş sıfır bulunuyor. Yakma, Shiba fiyatına gerekli bir desteği sağlayabilir ve hatta piyasa değeri sıralamasında Shiba Inu ile Dogecoin arasındaki farkı kapatabilir. Ancak mekanizma bu kadar düşük bir hızda çalışıyorsa, buna güvenmemek ve hesaplarınızı yeniden gözden geçirmek daha iyi görünüyor olabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar