X

Shiba Inu (SHIB) Fiyat Analizi: Önemli Seviyeler ve Uzman Yorumları

Kraken'in Shiba Inu'yu platformunda listelemesi, popüler meme token'a aradığı hype'ı kazandırdı.
17:00
3 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler meme token Shiba Inu, kısa süreliğine de olsa haftanın hız treni olmayı başardı. Hafta içinde 0.000040 dolarına altından başlayan ralli %40’ı aşan yükseliş ile 0.000055 dolara kadar sürdü. Kaydedilen ralli Shiba Inu‘nun 22 milyar dolarlık piyasa değerini 30 milyar doalra kadar çıkardı. Ancak bu ani artış yerini belirsiz bir düşüş eğilimine bıraktı.

Shiba Inu, Kraken Listelemesiyle Tırmandı

ABD merkezli kripto para borsası Kraken’in Shiba Inu‘yu platformunda listelemesi, popüler meme token’a aradığı hype’ı kazandırdı. Hafta başındaki kazançlar ekim ayının sonundan bu yana fiyat hareketini sınırlayan önemli orta vadeli düşüş eğiliminin üzerindeki bir kırılma ile geldi. Bununla birlikte kaydedilen kazançlar, kısa ömürlü oldu.

Kripto para piyasasının aşağı yönlü trendi altcoin piyasasını durdurmaya yetti. Lider kripto para birimi Bitcoin, 56.000 dolar seviyelerine kadar gerilerken birçok altcoin çift hanelere varan kayıplar gördü. Binance Coin ve Ethereum‘da görülen yakım mekanizmalarının işleyişi bu kripto paraların performans yıldızı olmalarını sağladı.

SHIB adına uzmanların belirttiği kritik seviyeler 0.000040 dolar ve 0.000035 dolar olarak kayıtlara geçti. Uzmanlara göre 0.000040 doların altındaki bir satış baskısı, popüler meme token fiyatını 0.000035 dolara kadar itebilir. Buradaki kritik destek seviyesinin korunması hayati önemdedir. 0.000035 dolarlık kalenin yıkılması önümüzdeki dönemde düşüşü derinleştirebilir.

Gelecek Yorumları

Hype tabanlı bir kripto para olması nedeniyle birçok katalizörün bulunduğu Shiba Inu, teknik analiz verilerine meydan okumasıyla tanınıyor.

Robinhood borsa listeleme çabasının devamı, önümüzdeki dönem için önemli olmaya devam ediyor. Buradaki amacın gerçekleşmesi belki de bir pump dump hareketine neden olacak. Ancak beklentilerin sürmesi ve henüz gerçekleşmemiş olması, yatırımcıların umutlarını diri tutmalarına ve gelecek adına beklenti içerisinde girmesini sağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar