X


Shiba Coin Yükselir Mi? Shiba Hedef Fiyat ve Analist Yorumları

Shib yorumları.
22:30
11 Ocak 2022

2020 yılında kripto para piyasasına katılan ve geçtiğimiz yıl ortalığı kasıp kavuran Shiba Inu, genel piyasa trendinin aşağı yönlü eğilimi nedeniyle düşüş trendinde işlem görüyordu. Ancak FED Başkanı’nın piyasaya yönelik olumlu açıklamaları marketi yeşile bürüdü.

Shiba Inu, Yükselir Mi?

Popüler meme token Shiba Inu, FED Başkanı Jerome Powell’ın piyasalara olumlu etkileyen açıklamalardan nasibini aldı. Amiral gemi Bitcoin’in 42.000 dolar barajını aşması, Ethereum’un tekrar 3.200 dolara yükselmesi ile birlikte piyasa yeşillendi. Aslında SHIB performansına bir haftalık zaman diliminden bakıldığında %15’in üzerinde bir düşüş görünüyor. Ancak bu durum BTC’nin kritik destek noktalarını test etmesi ile parallellik gösteriyor.

Yeni yıla bomba iddialar ile başlayan SHIB, henüz buna dair bir kanıt sunmadı. Projelerin plan tarihine bir miktar daha süre olmasına karşın SHIB; metaverse sektörü girişimleri, P2E oyun inşası, NFT koleksiyonu ve Layer 2 çözümü gibi trendleri takip ederek popülaritesini katlamak istiyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan bilindiği üzere dev borsalarda listelenme durumu, birçok kripto paranın fiyatında önemli dalgalanmalara yol açıyor. Robinhood borsasının olası bir Shiba Inu listeleme haberi fiyatı uçurabilecek bir diğer kritik gelişme olabilir. Bu bağlamda uzmanlar Shiba’nın bu yıl da dikkatle takip edilmesi gerektiğine inanıyor.

Shiba Inu Fiyatı

Dogecoin katili olarak anılan Shiba Inu, yeşillenen piyasada 0.00002788 dolara kadar tırmandı. 0.000030 dolarlık hedefine adım adım yaklaşan SHIB, henüz buranın üzerini hedefleyen ataklarda bulunmadı. SHIB fiyatı, birkaç aylık dönemde 0.00008845 dolara uzanarak tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlemişti. Mevcut fiyat, ATH seviyesinden %68 oranında uzakta konumlanıyor.

Spekülatif pump ve dump hareketleriyle gündeme gelen SHIB, yukarıda belirtilen gelişmelerin hayata geçmesiyle hype’ı yakalayabilir. Yükselişi esnasında sağlıklı bir test alanı inşa etmeyen SHIB, düşüşte de ne kadar derine itileceği konusunda fikir alınmasını zorlaştırıyor. Analistler beklentiler konusunda ikiye ayrılmış durumda, bazıları 2021 yılında düşüşün derinleşebileceğinde hemfikirken bazıları ise trendi tekrar yakalayabilecek potansiyeli görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar