X


Shiba Coin Yakımı Ne Zaman? DOGGY DAO’nun İlk Aşamasını Açıklandı!

Shiba Inu (SHIB) sadece bir meme token değil ve daha fazlası için çalışıyor.
16:55
2 Ocak 2022

En büyük ikinci meme kripto para olan Shiba Inu (SHIB) artık token yakmaya başladı. Üstelik sadece bununla da sınırlı değil. Geliştiriciler SHIB oken sahiplerini güçlendirmek için Merkezi Olmayan Otonom Organizasyonun (DAO) ilk aşamasını açıkladı. Peki Shiba Coin Yakımı Ne Zaman ve DOGGY DAO nasıl bir fayda sağlayacak?

DOGGY DAO

DAO’nun ilk aşaması, artık ShibaSwap WOOF Havuzlarında hangi kripto projelerine ve çiftlerine karar verecek olan topluluğa daha fazla güç ve kontrol sağlamayı amaçlıyor. SHIB Sahipleri, BONE tokenlerinin nasıl tahsis edileceği konusunda son sözü söyleyecek.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Topluluk üyeleri, merkezi olmayan borsada bu projeler arasında BONE tokenlerinin nasıl çıkarılacağı konusunda son sözü söyleyecek. BONE tokenlerinin tBone’un stake edilmiş biçimine sahip olan kullanıcılar, başlatılmakta olan yeni bir topluluk oylama sistemi aracılığıyla tercih ettikleri projelere oy verebilecekler.

En son adımlar, tamamen merkezi olmayan bir topluluk sürecine doğru bir yolculuk başlattı. ShibaSwap’ın havuzlarında kullanılabilir olmasına da yardımcı olacak. Ödüllü Likidite Havuzlarına tamamen kullanıcılar karar vereceği için güçlü bir araç olacaktır. Geliştiriciler artık bu seçimleri yapmayacak ve sorumluluk topluluğun omuzlarında olacak ve platformda ne deneyimlemek istedikleri konusunda son sözü söyleyecekler.

Shiba’nın geliştiricilerinin oylama aracının en son sürümü, harici projelerin ve geliştiricilerinin, ShibaSwap’ın faydasını ve hacmini sürekli olarak artırmasına yardımcı olurken, token çiftleri için likidite sağlamasını sağlayacaktır.

Bir proje ne kadar yüksek oy alırsa, o kadar fazla BONE ödülü alacaktır. Böylece projeler mümkün olduğu kadar çok oy toplamaya çalışacak. Sonuç olarak, kullanıcıların oyları, yeni bir oylama turu başlayana kadar iki hafta boyunca platformdaki WOOF havuzlarında 30 yeni çiftin görünmesini sağlayacak.

Shiba Coin Yakımı Ne Zaman?

Token yakma işlemi düzenli olarak yapılıyor. Shiba geliştiricileri işlem ücretlerinin belli bir kısmını yakarak arzın zamanla azalmasını sağlıyor. Ethereum’un burn politikasına bunu benzetebiliriz. Yani zamana dayalı ve az az yakım yapılmaya devam ediyor. Bununla birlikte Shiba ne kadar büyürse ve Swap projesi ne kadar çok hacim görürse silinen token miktarı da aynı oranda artıyor olacak.

Bu arada DOGGY DAO konusunda ufak bir risk de bulunuyor. Elbette balinalar, blog gönderisi bunun DAO’nun ilk aşaması olduğunu ve gönderiye göre BONE için daha fazla kullanım örneği içeren ikinci bir aşamanın yayınlanmasından önce topluluk geri bildiriminin alınacağını ekledi. Ancak geliştiriciler, süreci bozmaya çalışacak balinaların oluşturduğu riskleri kabul ettiler. Geliştiriciler, süreci adil hale getirmek ve daha fazla şeffaflık sağlamak için bir mekanizma geliştirmeye çalışıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar