X


Shiba Coin Projesinin Arkasındaki İsimler: SHIB Almayı Düşünenlerin Kaçırmaması Gereken İpuçları

Popüler meme token Shiba Inu, Dogecoin'i alt etmek adına kurulmuş bir topluluk odaklı kripto paradır.
20:30
4 Aralık 2021

Dogecoin katili olarak kendini tanıtan Shiba Inu, yılın performans yıldızlarından biri olmayı başardı. Shiba Inu bir yıldan kısa sürede yaklaşık %55.000 artarak durdurulamaz bir fiyat sekansı izledi. SHIB, bir ay önce 0.000088 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Shiba Inu Projesi Kimin?

Popüler meme token Shiba Inu, Dogecoin‘i alt etmek adına kurulmuş bir topluluk odaklı kripto paradır. SHIB, Ryoshi takma adlı anonim kişi tarafından oluşturulmuş bir projedir. Dogecoin’in piyasayı domine etmesiyle meme token kategorisinden yararlanmak isteyenler bu hız trenine atlamak istedi. Doğuş açısından bu hikayeye sahip olan Shiba Inu, diğer meme token’lardan ayrı olarak bu kategoriden sıyrılarak gerçek dünyaya hitap eden, hayatlara dokunan projeleriyle ön plana çıkmak istiyor.

Öncelikle merkezsiz borsa (DEX) girişimi olan ShibaSwap‘ı hayata geçiren ekip, Shiboshi NFT koleksiyonu ile trendi takip etti. Öte yandan metaverse alanındaki patlama ile bu kategorideki girişimini geçtiğimiz dönemlerde duyurdu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Shiba Inu Fiyat Performansı

En popüler ikinci meme token Shiba Inu, en büyük rakibi Dogecoin’i kısa süre önce piyasa değeri sıralamasında geride bırakarak tarihi bir başarıyla imza attı. ATH kaydettiği sırada piyasa değerinde büyük artış gören SHIB, ilk 10’a girerek en büyük kripto paralar arasındaki ikinci şaka kripto para birimi oldu.

SHIB, yaklaşık bir yıl öncesine kadar 0.00000016 dolardan işlem görürken birçok sıfırı süpürerek 0.000088 dolara kadar tırmandı. Ancak yatırım yapacak insanların bilmesi gereken en önemli nokta arz meselesidir. 1 katrilyon arza sahip olan SHIB, büyük anlamda enflasyonist bir kripto para birimi haline bürünüyor. SHIB arzının yarısının Vitalik Buterin tarafından yakılmasına rağmen hala devasa olması, gelecek adına en büyük engel olarak görülebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar