SHIB Ve AVAX’da Kritik Seviyeler! Düşüşün Öncüsü Olabilir!

Önde gelen altcoinler arasında bulunan Shiba Inu (SHIB) ve Avalanche'da (AVAX) kritik seviyeler! Olası düşüşün habercisi olabilir!
23:30
18 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasalarına hakim olan belirsizlik ve korku hali etkisini sürdürürken bazı altcoinlerde yaşanan volatilite yatırımcıların dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Popüler altcoinler arasında yer alan Shiba Inu ve Avalanche fiyat hareketinin hangi yönde olması bekleniyor. Belirsizlik hali ne zaman sona erecek? İşte tüm bu soruların cevabı!

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu’nun düzeltmesi 15 Ağustos tarihinde 0.000015 dolar seviyesinde durdu ancak boğalar, 16 ve 17 Ağustos tarihleri arasında grafiklerde yer alan mum çubuklarındaki uzun fitilden de görüldüğü gibi kripto para birimi 0.000017 dolarlık genel direnç bölgesi ile karşı karşıya.

Kripto para biriminin yükseliş hareketinde önünde yer alan genel direnç engeli aşma girişimindeki başarısızlık, fiyatı 0,000014 dolardan güçlü destek bölgesine çekmeye çalışacak olan ayıları cesaretlendirebilir. Belirtilen bölge boğaların iyi bir savunma yapması için önemli bir seviye. Çünkü bu fiyatın altında bir kırılma ve kapanış pozitif momentumu zayıflatabilir. Zayıflayan momentum ile SHIB/USDT paritesi birkaç gün boyunca 0.000010 ile 0.000018 dolar gibi geniş bir aralıkta sıkışıp kalabilir.

Alternatif olarak fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 0.000017 ila 0.000018 dolar genel direnç bölgesinin üzerine çıkarsa, parite 0.000022 dolar seviyesine kadar yükselebilir. Boğalar bu engeli de aşarsa, kripto para biriminin rallisi 0.000026 dolara kadar ilerleyebilir.

Avalanche (AVAX)

Avalanche 26.38 dolar seviyesinde bulunan önemli bir destek seviyesini aşağı yönlü kırdı. Boğaların düşüşü satın alması ve bu seviyeyi desteğe çevirmeye çalışması muhtemel. Kripto para biriminin fiyatı mevcut seviyeden güçlenerek yükselirse, alıcılar tekrar AVAX/USDT paritesini 31 dolardan genel direncin üzerine itmeye çalışacaklar. Bu girişim başarılı olursa parite 33 dolara ve daha sonra 39.05 dolarlık hedefine yükselebilir.

Varsayımın aksine fiyat kırılma seviyesinden bir destek bulamaz ise birkaç boğa tuzağa düşebilir.  Bu durumda kripto para biriminin fiyatı 50 günlük SMA seviyesi olan 22.70 dolara kadar gerileyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar