Seçim Meydanlarında Bitcoin Rüzgarı

22:59
12 Temmuz 2014
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin eko sistemine dahil olan herkes bir şekilde Bitcoin ve bağlı bulunduğu teknolojinin tüm dünyada geçerlilik kazanması için elinden geleni yapıyor. Dünyanın çeşitli bölgelerinde küçük bir kıvılcım olarak başlayan kampanyalar kripto para topluluklarının maddi ve manevi desteğiyle çığ gibi büyüyor.

Bitcoin ve kripto para eko sistemine güvenenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu artış çok ciddi gelişmelerin yaşanmasına da sebep olmaya başladı. Bunu fark eden ve bir şekilde Bitcoin dünyasında zaten yer alanlar şimdilerde siyasi propagandalarında Bitcoin topluluğunun desteğini almak için kolları sıvadı.

mathias-sundinİsveç Genel Seçimlerinde Bitcoin Bağışı

14 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde meclis üyesi adayı Mathias Sundin yürütmekte olduğu seçim kampanyasına destek almak için sadece Bitcoin kabul edeceğini duyurdu. Amacının Bitcoin ve kripto para sistemini tüm dünyada duyurmak olduğunu belirten  Sundin, “Bitcoin ve kripto para teknolojisinin muhteşem bir yenilik, umarım kampanyam sayesinde bu sistemi daha çok insana duyurabilirim ve yeni insanların Bitcoin’i denemesini sağlayabilirim.” dedi.

 

dan-elder-bitcoinAmerika Birleşik Devletlerinde de Kongre Adayı Bitcoin Bağışı Kabul Edecek

Amerikan kongre adayı Dan Elder’ da 11 Temmuz’da yaptığı açıklama ile seçim kampanyasında sadece Bitcoin kabul ederek, Bitcoin bilinirliğini arttırmayı ve eğer seçilirse tüm enerjisini yeni eko sisteminin gelişmesi için harcayacağını duyurdu. Seçim kampanyası boyunca bağış olarak başka hiçbir para birimini kabul etmeyeceğini belirten Elder’a Bitcoin topluluğundan önemli bir destek geleceği öngörülüyor. Eğer siz de Dan Edler’a seçim kampanyasında destek olmak isterseniz buradan Bitcoin gönderebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar