X


SBI Grup’tan Cüzdan Hamlesi

Blockchain teknolojisi ve kripto paraları yakından takip eden SBI Grup bu alanda bir adım daha attı.
11:00
24 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Japonya merkezli finans hizmetleri şirketi SBI Grup ve Danimarkalı kriptografi hizmetleri şirketi Sepior ApS, 23 Ekim’de yayımladıkları basın açıklamasıyla özel bir cüzdan geliştirmek için ortaklık kurduklarını açıkladı. Bu cüzdan, SBI’nın kripto para borsası VCTRADE’de güvenli işlemler yapılmasına olanak sağlayacak şekilde tasarlanacak.

1999 yılında Japonya’da internet tabanlı finansal hizmetler sağlayıcısı olarak kurulan SBI Grup, o günden beri fintech, Nesnelerin İnterneti (IoT), yapay zeka (AI) ve aklınıza gelebilecek diğer gelişmeler dahil olmak üzere yeni teknolojilere odaklanan finansal bir holding oldu. Özellikle günümüzde şirket yeni teknolojilere o kadar çok önem veriyor ki, 2018 yılında SBI’ın yalnızca Blockchain ve AI sektörlerine 533 milyon dolar yatırım yaptığı açıklandı.

Yapılan basın açıklamasına göre iki şirket, Sepior’un Threshold-Sig Wallet Security teknolojisini lisansa kavuşturmak ve SBI’nın kripto para platformu VCTRADE’deki online içerik ve işlemlerini güvence altına almak amacıyla bir cüzdan oluşturmak için anlaşma imzaladı.

Bunun yanında bu hamleyle SBI, kısmen daha etkili anahtar yönetimi ve koruması geliştirebilecek. Dolayısıyla kripto para borsasının güvenliği için yeni standartlar da belirlenebilecek. Ayrıca Sepior’un Threshold Wallet teknolojisi de birden fazla tarafın yer aldığı işlemlerin daha hızlı onaylanmasına izin veriyor.

SBI Holding Temsilci Yöneticisi ve CEO’su Yoshitaka Kitao da teknolojiyi şöyle yorumladı:

Güvenlik araştırma ekibimiz kapsamlı bir çalışmanın ardından çok taraflı hesaplamaya dayalı Threshold teknolojisinin güvenlik, performans ve ölçeklenebilirlik düzeyinin istenen seviyede olduğunu açıkladı. Bu da kripto para borsasının büyüyen müşteri tabanının işlemlerini yönetmek için bize gerekli.

Öte yandan bu ayın başlarında Ripple tabanlı ödeme uygulaması MoneyTap kullanıcıya sunuldu. Bu uygulama da Ripple ve SBI Holding tarafından geliştirildi. SBI Holding ve Ripple tarafından geliştirilen bu uygulamanın, “banka içi havalelerde gerçek zamanlı işlemlerin yapılmasını sağlamak” için kullanılacağı açıklandı.

Eylül ayında ise SBI Holding, kullanıcıların akıllı telefonlarıyla perakende alışveriş yapmalarına imkan tanıyan S Coin’i denemeye başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar