X


Santander Ripple Destekli Ödeme Uygulaması Geliştiriyor

18:00
31 Mayıs 2016

İspanyol bankacılık devi Santander’in Birleşik Krallık şubesi girişim şirketi, Ripple partnerliğinde yeni bir ödeme uygulaması geliştirdi.

Şu anda Santander’in Birleşik Krallık ekibinin kullanımına açık olan, ancak 2016 sonuna doğru piyasaya sürülecek olan bu uygulama ile Santander, müşterilerine blockchain altyapılı ödeme hizmeti sunan ilk büyük banka olacak.

Santander müşteri ilişkileri ve inovasyon sorumlusu Sigga Sigurdardottir uygulamayı müşterilere daha fazla dijital hizmet sunma istekleri yolunda önemli bir adım olarak göstererek şu ifadelere yer verdi:

“Dünyadaki genel finans ihtiyacı kullanıcının kartındaki veya cebindeki paranın esas olduğu bir alışkanlıktan çıkıp yeni ve bağlı bir hayat tarzına kusursuzca entegre bir hale evrildi.”

Kullanıcılar uygulamayla aynı zamanda ülkeler arasındaki transferlerde 10 ila 10 bin pound arasında para gönderip söz konusu parayı euro veya dolara çevirebilecek. Uygulama mobil ödeme uygulaması Apple Pay’in arayüzünü ve ödeme altyapısı olarak Ripple’ın açık defterini kullanacak ve transfer talimatı verilen para bir sonraki gün ilgili hesaba aktarılacak.

Ripple ortaklığındaki uygulama kullanılarak ABD’nin yanı sıra Avrupa’da Santander’in olduğu toplam 21 ülkeye para transferi yapılabilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar