Samsung ve Tron’dan Büyük İşbirliği

Tron merkezsiz uygulamaları, Samsung Blockchain Keystore’a entegre edilecek...
12:00
30 Ekim 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bilindiği gibi Tron CEO’su Justin Sun Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla gündemde adından sıklıkla bahsettiriyor. Geçtiğimiz günlerde bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Sun, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Tron’un 2019 sonuna kadar en büyük 4. kripto para konumuna yükseleceğini ifade etti. Ancak hemen sonrasında bu gönderisini sildi.

Bitcoinist’in haberine göre Sun’ın son paylaşımı ise Tron’un attığı en büyük adımlardan biri olarak nitelendiriliyor. Yapılan açıklamalara göre Tron’un merkezsiz uygulamaları Samsung Blockchain Keystore‘da satışa sunulacak.

Tron, Samsung Keystore’da

Justin Sun’ın bugün Samsung Geliştirici Konferansı’nda (SDK19) yer alacağı doğrulandı.Yapılan açıklamalara göre Tron ağı, Samsung’un kripto paraları destekleyen son akıllı telefonunda özel anahtarları yönetmelerine yardımcı bir program olan Blockchain Keystore’a entegre edilecek.

Bunların yanında Samsung’un Blockchain destekli telefonlarının halihazırda ERC-20 token’larını ve bazı kripto paraları desteklediği biliniyor. Bahse geçen hamle sayesinde ise Tron dApps kullanıcıları doğrudan Keystore ile iletişim kurabilecek.

Tron’un kurucusu ve aynı zamanda BitTorrent’in CEO’su olan Sun konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Bu TRON için olağanüstü bir dönüm noktası ve Samsung ile çalışma fırsatımız olduğu için çok heyecanlıyım. Samsung’un Blockchain teknolojisini araştırma konusundaki vizyon ve stratejisine tamamen bağlıyız ve bu stratejiyi destekleyeceğiz.

Öte yandan BeatzCoin baş iletişim sorumlusu ve sıkı bir Tron’un savunucusu olan Misha Lederman da bu projeden duyduğu heyecanı şu sözlerle ifade etti:

Bu işbirliğinin en önemli kısmı Tron’daki mevcut dApp’lerin ve gelecekte ortaya çıkacak dApp’lerin Samsung kullanıcılarına doğrudan ulaşabilecek olması. Bu sayede günümüzde herhangi bir Blockchain projesinin ulaşabileceğinden çok daha büyük bir kitleye ulaşılmış olacak.

Fiyat Tepkisi

TRX, geçtiğimiz birkaç günde gayet güzel kazanımlar sergiledi ve bu performansı bugün de devam ettiriyor. Son açıklamanın ardından token, üç ayın en yüksek seviyesi olan 0,022 dolar (240 satoshi) seviyesine ulaştı. Ayrıca bir haftadan kısa bir sürede TRX, diğer altcoinlerin çoğunluğundan daha iyi bir performans sergileyerek %57 oranında kazanç elde etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar