Reklam

Tron Uçuşa Geçti! Justin Sun İddialı Tweet’ini Neden Sildi?

Justin Sun yüzde 30 ve üzeri artışa geçti.
08:55
28 Ekim 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dün gece toplam piyasa değerine dünyanın en büyük 11. kripto para birimi konumunda olan Tron (TRX), ilginç bir şekilde bugün itibariyle yüzde 30 üzerinde yükseliş elde ederek bir sıra yükseldi ve en büyük 10. kripto para birimi haline geldi.

Aslında bu yükselişin birçok kripto para yatırımcısına ilginç gelmesinin sebebi, Tron kurucusu Justin Sun‘ın yayınladığı ancak daha sonra sildiği bir tweet oldu. Sun dün kendi Twitter hesabından yaptığı bir açıklamada Tron’un 2019 yılı sonuna kadar en büyük 4. kripto para birimi seviyesine kadar yükseleceğini vurgulamıştı.

İçerik Rehberi

Changpeng Zhao Uyardı!

Söz konusu tweet’e anında Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından cevap verildi ve Zhao bunun ”çok iddialı bir tahmin” olduğunu vurguladıktan sonra ”lütfen bunu yapma” diyerek arkadaşını uyardı.

Justin Sun tweet’i CZ’nin uyarısından sonra silse de, ekran görüntüleri hala sosyal medyada gezinmekte. Aslında yükselişin en olası sebeplerinden birisi, Justin Sun’ın bundan iki gün önce yaptığı duyuru olabilir. Sun, yine Twitter hesabından yayınladığı gönderide çok yakında ”100 milyar dolarlık bir şirket ile olan ortaklıklarını” açıklayacaklarını duyurmuştu. Sun açıklamasında bunun sadece TRX için değil hem BTT hem de WIN için de yükseliş getireceğini ifade etti.

Sun en son benzer bir açıklama yaptığında da TRX ciddi yükseliş elde etmiş ancak bunun Warren Buffett ile olan öğle yemeği olduğu ortaya çıkınca kazanılan bütün değer geri verilmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar