reklamı kapat

Samsung Kripto Para Ödemeleri Alacağına Dair İddialara Yanıt Verdi

Samsung Baltık ülkelerinde kripto para ödemelerini kabul edeceğine dair haberleri yalanladı.
21:00
25 Temmuz 2018

Geçtiğimiz günlerdeki bir dizi gönderi ve açıklamadan sonra Litvanya merkezli startup CopPay Baltık ülkelerinin Samsung mağazalarında kripto para kabul edilmeyeceğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde CopPay Samsung ile anlaştığını ve Baltık ülkelerinde Samsung ürünlerinin kripto para ile alınabileceğini duyurmuştu. Aralarında BTC, LTC, XRP, DASH gibi kripto paraların bulunduğu ödeme seçeneklerinin mağazalarda ve sonrasında çevrim içi ödemelerde kullanılacağı açıklandı.

CopPay dünden önce yayımladığı duyuruyu sildi ve başka açıklama yapmadı. Bir gün ardından Samsung’un resmi açıklamasının bekleneceği belirtildi. Samsung’un resmi açıklaması iddiaların asılsız olduğu yönünde oldu.

Tüm bu silsilenin ardından CopPay CEO’su Samsung fiyaskosunu üstlendi ve yaşananların bir iletişim hatasından kaynaklandığını ifade etti. Aynı zamanda CopPay Samsung’un Baltık ülkelerine özel aracısıyla iş yapamaya başladıklarını da iddia etti:

Resmi anlaşma imzalanmıştı. CopPay ödeme kanallarını oluşturduk, Samsung mağazalarında CopPay ödemelerini etkinleştirdik ve personeli nasıl ödeme alacağına dair eğittik. Hatta birkaç işlem bile yapıldı. Ek olarak Samsung temsilcileriyle ortak bir açıklama yapmaya hazırlanıyorduk. Ne yazık ki Samsung resmen kripto para ödemeleriyle ilgili planları olmadığını açıkladı, bu yüzden aracı da ödemeleri iptal etti. Yukarıda verdiğim bilgilerin kanıtları elimizde var, biz Samsung’la ortaklık anlaşması yaptığımızı ifade etmedik.

Diğer yandan Samsung’un teknoloji kolu Samsung SDS finansal kuruluşlar için geliştirdiği Nexfinance’i geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdü. Nexfinance kurumsal müşterilerine dijital kimlik, otomatik ödemler gibi hizmetler sağlayacak.

Kaynak: Cryptovest

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun

ETİKETLER