reklamı kapat

Rus Hükümeti Petro’yu Destekledikleri Yönündeki Haberleri Yalanladı

24 Mart 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Rusya Hükümeti Venezuela’nın tartışmalara yol açan kripto parası Petro’yu destekledikleri yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Bilgi ve Basın Dairesi Başkan Yardımcısı Artyom Kozhin medyada çıkan Rus Hükümet yetkililerinin ve işadamlarının Petro’yu desteklediği yönündeki haberleri yalanladı.

Artyom Kozhin haberleri bariz bir şekilde yalanlayarak şu ifadelerde bulundu;

Rus mali otoriteleri hiçbir şekilde bu projeye destekte bulunmadı. 21 Şubat 2018’de Moskova’da düzenlenen toplantı sırasında Venezuela Ekonomi ve Maliye Bakanı Simon Zerpa, Rus mevkidaşlarını ve ortaklarını bilgilendirmek amacıyla bize kripto para birimleriyle ilgili kitapçıklar verdi.

The Time haberinde Vladimir Putin’in Rus işadamları ve Venezuela Devlet Başkanı Maduro arasındaki ilişkilerde ABD’nin yaptırımlarını delmek amacıyla anlaşmaya imza attıklarını öne sürdü. The Time’ın bu haberi Trump’un Amerikan vatandaşlarının Petro ile işlem yapmalarını yasaklayan yeni yaptırımları onaylaması sonrası geldi.

Ayrıca Maduro, Petro’nun Rus Rublesi, Türk Lirası, Euro ve Yuan ile de işlem yapılmasının önünü açmak istiyor. Yatırımcılara Cuma gününden itibaren Petro ile borsada işlem yapabileceklerini söylendi fakat hangi Petro’nun hangi borsada işleme açılacağı henüz belli dahi olmadı.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER