X


Ripple Ve NEM “Sıfır İşlem Ücretli” Bir Borsada Listelendi

XRP ve XEM bir borsaya daha eklenerek etki alanını genişletti.
14:00
21 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

19 Ekim Cuma günü sıfır işlem ücretli Cobinhood borsası XRP ve XEM token’larını listeledi. Borsada aynı gün (XRP ve XEM için olmasa da) marjin işlemlere start verildi.

2017 yılında kurulan Cobinhood, itibari para-kripto işlemlerinin yanı sıra uçtan uca ICO danışmanlık hizmeti sunuyor. Hatta ICO sonunda projelere listeleme garantisi veriyor. Borsanın bir de ERC-20 tabanlı bir token’i bulunuyor. COB token’ı para çekim işlemlerinde kullanıcılara %50 indirim sağlıyor. Çekim işlemlerinde işlem ücreti olarak alınan token’lar dolaşıma sokulmak yerine her çeyrekte yakılıyor.

Borsa 12 Ekim’de Medium kanalından XRP’nin listeleneceğini duyurmuştu. XRP borsada BTC ve USDT’ye karşı işlem görüyor. XEM de aynı şekilde BTC ve USDT’ye karşı işlem görüyor.

Öte yandan aynı gün borsaya iki yeni özellik eklendi: Marjin işlemler ve eşten eşe (P2P) marjin fonlama. Cobinhood kullanıcıları BTC/USDT, ETH/USDT ve COB/ETH işlem çiftlerinde 3 kat kaldıraç fırstıyla (ek ücret olmadan) marjin işlemler yapabilecek. Marjin fonlayıcıları ise COB, BTC, ETH ve USDT’de belirli bir faiz karşılığında diğer kullanıcılar için fon sağlayabilecek.

Borsayla ilgili bir diğer dikkat çeken detay, kullanıcılarının seçtiği herhangi bir cüzdanda koruma hizmeti sağlaması. Elbette cüzdanı seçilen kripto paranın borsada işlem görmesi gerekiyor ve borsa bu hizmet karşılığında çekim ücreti kesiyor. Borsa “çekim işlemlerinden herhangi bir kar elde etmediğini” ve “buradan elde edilen gelirin ağın idaresinden sorumlu madencilere gittiğini” açıkladı.

Kaynak: cryptoglobe.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER