reklamı kapat

Ripple Teknik Analizi

12 Mart 2018
  • Barış B.Barış B.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır. (Analiz tarihi: 11.03.2018)

Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı bir grafiktir. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

Haftaya 1.0$ seviyesinden başlangıç yapan XRP 1.08$ seviyesine kadar artış göstersede piyasada oluşan olumsuz havadan nasibini aldı diyebilirim. Gelen satış baskısı ile 0.71$ seviyesine kadar gerileyen XRP hafta kapanışını ise 0.81$ seviyesinden yaptı. Bu kapanışla birlikte haftalık bazda %19’luk bir değer kaybı yaşayan XRP, yatırımcısını üzdü diyebiliriz. Şimdi hafta içerisinde oluşan teknik durumları inceleyelim ve değerlendirmemize geçelim.

Haftaya FIBO 0.236 (0.93$) seviyesinin üzerinde başlangıç yapan XRP, açılışın ardından da yükselişine devam ederek oldukça olumlu bir görüntü sergilemişti. Ancak piyasanın baskısından oldukça çok etkilenmiş görünüyor. Haftanın ilk gününde yeniden FIBO 0.236 (0.93$) seviyesine kadar gerileme olduğun görmekteyiz. Sonraki gün ise bu seviye maalesef aşağı kırılarak satışlar devam etmiş durumda. Hafta sonunda girerken ise az da olsa bir toplarlanma görmekteyiz. RSI indikatörümüz ise gelen satışlar ile aşağı yönlü harekete geçmiş ancak haftanın son günü 40 seviyelerinde yönü yukarı çevirmiş durumda görünüyor. Bu gelişmeler doğrultusunda değerlendirmemize geçelim.

XRP bu hafta piyasanın dinamiklerinden oldukça fazla etkilenmiş durumda. Hali hazırda FIBO 0.236(0.93$) seviyesinin aşağı kırılması kısa vade anlamında olumsuz görüntü oluşturuyor diyebilirim. Ancak piyasanın toparlanması halinde, XRP düşüşte olduğu gibi toparlanmada da umarım hızlı bir şekilde ayak uyduracaktır. Hali hazırda FIBO 0.236(0.93$) seviyesinin aşağısında bulunulduğundan takip edeceğimiz bir sonraki destek seviyesi A yatay trendi olacaktır. Fiyatın bu trende tekrar gelmesi ikinci bir dip oluşturması durumunu gündeme getirecektir (ikili dip). Bu seviyenin aşağı kırılması baskıyı beraberinde getirecektir (Ayı tuzağı ihtimali de düşünülmelidir.). Olumlu piyasa koşullarında ise öncelikle FIBO 0.236(0.93$) seviyesinin yukarı kırılması gerekmektedir. Bu seviyenin üzerinde ise FIBO 0.382(1.38$) seviyesi gündeme gelecektir. Sert hareket ile bu seviye kırılır yukarı yön devam ederse FIBO 0.5(1.75$) seviyesi takibimizde olmalıdır. RSI indikatörünün yeniden 40’lı seviyelere düşmesi olumsuz olarak görünse de yönün tekrar yukarı olması toparlanmaya işaret ediyor diyebilirim.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.