X


Ripple Ödeme Ağını Genişletiyor: İsrail Merkezli GMT İle Ortaklık Kuruldu

Ripple ödemeler ağını genişletmeye devam ediyor. Ripple İsrail merkezli GMT ile ortaklık kurdu.
13:00
19 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple dünyanın dört bir yanındaki finansal şirketleriyle ödemeler ağını genişletmeye devam ediyor. İsrail merkezli GMT, yayımladığı basın açıklamasında Ripple’ın bankacılık ve ödeme ağına katıldığını duyurdu.

GMT, uzun ve kararlı bir sürecin sonunda Ripple’ın ödemeler ağına katıldıklarını duyurdu. GMT bu iş birliğinin şirketin ön planda kalmasına yardımcı olacağını bildirdi. XRP’yi kullanarak Blockchain tabanlı finansal ürünler geliştiren Ripple son yıllarda uluslararası ödemeler ağını geliştirerek birçok banka ve finansal kurumla ortaklık kurmuştu.

Cointelegraph’a konuşan üst düzey bir Ripple yetkilisi GMT’nin RippleNet’in 100’den fazla iş ortağı arasına katıldığını doğruladı. Ripple’ın küresel ortakları arasında MoneyGram, American Express, SBI Group ve ülkemizden de Akbank bulunuyor. Daha önce de Birleşik Arap Emirlikler Borsası Asya’yla ödeme koridorunu geliştirmek için Ripple ile ortaklık kurmuştu. Bu ayın başlarında kurumsal Blockchain konsorsiyumu R3, uzun süreli anlaşmazlığın sonucunda merkezsiz ödemeler ağı için Ripple ile anlaşmaya varmayı başarmıştı.

Ülkemizin köklü bankalarından Akbank geçtiğimiz yıl Ripple ile anlaşmaya varmıştı. Bu işbirliğinin bir sonucu olarak Akbank geçtiğimiz günlerde uluslararası para transfer işlemleri için Ripple ağını kullanmaya başladı. Akbank ve Santander UK arasında imzalanan anlaşmaya göre artık Ripple altyapısı kullanılarak GBP gönderim işlemleri yapılabilecek. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş Blockchain teknolojisi ile uluslararası para transferi sürecini başlatan ilk banka olmaktan memnuniyet duyduklarını belirtmişti. Piyasa kapitalizasyonuna göre CoinMarketCap’te Bitcoin’in ardından ikinci sırada yer alan XRP 0,33 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER