Ripple Kurucusu, Analiz Firmasının XRP İddialarına Sert Yanıt Verdi!

Özet

  • Chris Larsen, Messari'nin manipülasyon iddialarını yanıtladı.
19:00
24 Kasım 2019
Okuma Süresi: 1 Dakika

Ripple’ın kurucu ortaklarından birisi olan Chris Larsen, aslında kripto para sektöründe çok fazla anılmayan ve adı pek geçmeyen kişilerden birisi olarak bilinmekte. En son 17 Ekim tarihinde tweet atan Larsen, bu sefer Ripple ve XRP‘ye karşı ortaya atılan iddialara oldukça ‘hızlı’, sert ve net yanıt verdi.

İçerik Rehberi

Messari ve XRP İlişkisi

Messari isimli kripto para ve blockchain analiz firmasının Ripple‘a yönelttiği iddiaları yanıtlayan Larsen,  RippleWorks isimli kar amacı gütmeyen kurumun, XRP fiyatını arttırmak için alım yaptığı ifadesinin hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığını belirttikten sonra, RippleWorks’ün portföyünü ve geçmişte yaptığı çalışmalarını tek tek anlattı ve bunların tamamen farklı projelere aktarılmak için kullanıldığını ifade etti.

Aslında Messari ve Ripple’ın yıldızı uzun süredir barışmadı ve yakın zamanda da barışmayacak gibi gözükmekte. Messari bundan aylarca önce yayınladığı hacim raporunda XRP’nin işlem hacminin gerçeği yansıtmadığını belirtmiş ve bu araştırmadan sonra Messari kurucusu Ryan Selkis XRP topluluğundan ölüm tehditleri bile almaya başladığını belirtmişti.

Messari buna ek olarak araştırmasında Ripple’ın yaptığı manipülasyon sayesinde XRP’nin piyasa değerini tam 48 kat daha yüksek gösterdiğini vurgulamıştı. İlgili haberin detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI