X

Ripple İçin Kritik 48 Saat Saat Başladı! Şimdi Ne Olacak?

Uzman analistler ve analiz programlarının ortak çalışması sonucunda XRP için önümüzdeki 48 saatin kritik olduğuna dair veriler paylaşıldı.
23:59
30 Haziran 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ripple, hem kripto para birimine (XRP) hem de finansal işlemler için dijital ödeme ağına sahip bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor. Kurucu ortaklar Chris Larsen ve Jed McCaleb ilk olarak 2012’de piyasaya sürdü. Ripple’ın ana süreci, bankalar ve para birimleri arasında işlem yapan finansal aracılar tarafından kullanılan uluslararası para ve güvenlik transferleri için SWIFT sistemine benzer bir ödeme anlaşması varlık değişimi ve havale sistemi olarak tanımlanabilir.

Kripto para birimi için kullanılan token XRP sembolünü kullanır. Ripple, şirketin ve ağın adıdır ve XRP, kripto para birimi belirteci olarak belirtilir. XRP’nin amacı, bir tür geçici yerleşim katmanı olarak, iki para birimi veya ağ arasında bir ara değişim mekanizması olarak hizmet etmek denilebilir.

GB Piyasa Analizi Yazılımı, XRP fiyatının önümüzdeki 48 saat içinde tarih aralığında (2022-06-30, 02:00:00 GMT + 2 – 2022-07-02, 02:00:00) düşebileceğinin sinyalini vermiş gibi görünüyor.

GB Piyasa Analizi Yazılımı tarafından tanımlanan XRP/USDT için destek seviyeleri 0,31923333 dolar(ilk destek), 0,30886667 dolar (ikinci destek) ve 0,29763333 dolar. Bu arada, yazılım tarafından tanımlanan XRP/USDT için direnç seviyeleri 0,34083333 dolar (ilk direnç), 0,35206667 dolar (ikinci direnç) ve 0,36243333 dolar (üçüncü direnç).

XRP Fiyatı: Mevcut Piyasa Durumu

Ripple (XRP), CoinMarketCap’in piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi listesinde 7. sırada yer alıyor. Token, fiyatını 0,3164 dolara düştü ve 24 saatte %4,59 kayıp yaşadı. Bu aynı zamanda toplam piyasa değerini yaklaşık 15.31 milyar dolara geldiğini gösteriyor.

Ripple’ın son 24 saatteki fiyat düşüşü, XRP’nin haftalık performansını da olumsuza itti. XRP şimdi son 7 günde kendisini %3,51 düşüşle karşı karşıya bulmuş durumda. Ripple, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple lehine dönmüş gibi görünen devam eden bir davada bulunuyor. Davayla ilgili nihai kararın bu yılın sonuna doğru açıklanması bekleniyor.

Ayrıca, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, proje için gelecekteki genişlemelere dair ipuçları verdi. Genişleme hamlesinin birkaç stratejik satın alma ve birleşmeyi içereceğine inanılıyor. Son haberlerde, son birkaç hafta içinde Ripple, SEC’in eski başkanı William Hinman tarafından yapılan önemli bir konuşmayı bilgilendiren belirli belgelerin yayınlanması için SEC’e baskı yaptı.

XRP Fiyatı: Teknik Genel Bakış

Analistlerin açıkladığı, grafiklere dayalı yorumları ise şu şekilde oldu. XRP/USDT için günlük grafikte, düşüş grafiği deseni olan azalan bir üçgen oluşmuş durumda. XRP fiyatı zirveye ulaşmadan önce grafik modelinde kalan boşluk göz önüne alındığında, XRP fiyatının düşmeye devam edebileceğini söylemek doğru olabilir. XRP’nin fiyatı, XRP’nin günlük grafiğindeki mevcut destek seviyesi ve grafik modelinin temeli olan 0.3028 dolara düşebilir.

Buna ek olarak, Göreceli Güç Endeksi (RSI) yakın zamanda başka bir düşüş bayrağı olan RSI SMA çizgisinin altına geçti. RSI çizgisi de negatif eğimlidir. Tüm bunlar, 4 saatlik grafiğe doğru yol alan düşüş eğilimi sinyalinin ardından geldi. Bu farklılık, XRP fiyatını bu hafta daha da aşağı çekti.

GB Piyasa Analizi Yazılımından gelen sinyal ve yakın zamanda RSI SMA çizgisinin altından geçen RSI ve XRP/USDT için günlük grafikte oluşan azalan üçgen grafik modeli gibi diğer birkaç faktör göz önüne alındığında, XRP fiyatı yükselmeye devam edebilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar