reklamı kapat

Ripple Donanım Cüzdanı Firmasına Yatırım Yaptı!

Ripple yatırımlara devam ediyor.
11:00
17 Ekim 2019

Ripple’ın yatırım kolu ve teknoloji odaklı firması Xpring, İsviçre merkezli kripto para start-up firması Towo Labs‘a yatırım yaptı. Towo Labs söz konusu yatırım ile beraber donanım cüzdanı ve donanım cüzdanı yazılımı geliştirecek.

16 Ekim tarihinde yapılan açıklamada XRP Toolkit‘in yeni versiyonunun ve bütün XPR Ledger işlem tiplerini destekleyen donanım cüzdanı yazılımının geliştirilmeye başlandığı belirtildi. Towo Labs tarafından yapılan açıklamada ise geliştirilen yazılımın bütün para birimleri arasındaki ödemeleri, escrow ödemelerini ve diğer birçok ödemeyi destekleyeceğine dikkat çekildi.

Xpring, XRP Desteğini Arttırıyor

Xpring geçtiğimiz Ekim ayında kripto para cüzdanı BRD’ye büyük bir yatırım yapmış ve kullanıcıların XRP token’lerini bu cüzdan aracılığıyla alıp satabileceğini veya saklayabileceğini vurgulamıştı. Xpring buna ek olarak merkeziyetsiz finansal uygulamalarına yönelik de bir hamle yaptı. Xpring’in elde etmek istediği sonuç ise hiçbir aracı kurum olmadan eşler arası alım satım işlemlerini gerçekleştirebilmek.

Bunun yanı sıra önde gelen kripto para ödeme firması BitPay de bu ay XRP işlemlerini destekleyeceğini vurguladı. BitPay’in bu adımı atmasının arkasındaki sebep ise XRP ile olan ortaklığı oldu. Xpring, küresel şirketlerin yavaş yavaş XRP kullanmaya ve kabul etmeye başladığını, BitPay’in bu misyondaki önemli gelişmelerden birisi olduğunu vurguladı.

Ripple bundan haftalar önce de İzlanda içerisinde bir start-up firmasını satın almıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun