X


Ripple CEO’sundan Coinbase CEO’suna Yanıt: “Partiye Hoşgeldin”

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Ripple’ın (XRP) ardından ABD SEC bir büyük kripto para şirketine daha dava açabilir. 
10:50
8 Eylül 2021

Bu sabah hem kripto para borsası Coinbase’in hem de Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un açıklamalarına göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Coinbase’e mahkeme celbi gönderdi ve dava açmakla tehdit etti. Bu açıklamaların arından uzun zamandır SEC ile başı dertte olan Ripple’ın CEO’su Brad Gralinghouse, Armstrong’un paylaşımlarına yorum yaptı.

Coinbase ve SEC Gelişmesi

Bugün sabah ortaya çıkan bilgilere göre SEC, Coinbase’in yakın zamanda kullanıcı ile buluşturmayı planladığı Lend ürününün piyasaya sürülmesi halinde borsaya bir dava açacağını ifade etti.

Armstrong’un açıklamalarına göre borsa ürün ile ilgili defalarca SEC ile iletişime geçmiş ancak sorularına yanıt alamamıştı. Yapılan açıklamalarda SEC’in yeni ürünü bir menkul kıymet olarak gördüğü ancak neden menkul kıymet olduğu yönünde açıklama yapmadığı ifade ediliyor.  Ayrıca borsanın bu konudaki destek taleplerine de yanıt verilmediği iddia ediliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak borsa, birçok kripto şirketinin benzer ürünler piyasaya sürdüğünü ve halihazır bu ürünlerin kullanımda olduğunu ifade ediyor. Dolayısıyla CEO’ya göre SEC’in uyguladığı bu strateji tamamen haksız bir duruma işaret ediyor.

Garlinghouse’ın Yanıtı

Bilindiği gibi SEC ile Ripple arasında da Aralık ayından bu yana süren bir dava süreci mevcut. SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia ediyor ve dolayısıyla bugüne kadar gerçekleşen XRP satışlarının yasadışı yapıldığını öne sürüyor.

Dava süreci ile ilgili sürekli paylaşımlarda bulunan Ripple CEO’su, Coinbase’in de benzer bir duruma düşmesinin üzerinden Garlinghouse’a verdiği yanıtta, “Partiye hoşgeldin” ifadelerini kullandı.

Buna ek olarak Avukat Preston Byrne da konuyla ilgili bugün yaptığı bir paylaşımda, ““Yield” ürünleri menkul kıymetlerdir. Teminatsız bir tahvilden maddi açıdan hiçbir farklılık göstermezler. Sadece adını kullanmıyorlar.” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar