X


Restoranlar Kripto Paraları Benimsiyor: Shiba Inu (SHIB) ve Ripple (XRP) İle Ödeme Dönemi

Shiba Inu (SHIB) Paris'te yerel bir restoranda, Ripple (XRP) ise Belçika'da hizmet sunan bir restoranda ödeme yöntemi olarak kullanılacak.
15:00
26 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimleri, restoranlarda ödeme yöntemi olarak kullanılmaya başladı. Medyaya yansıyan son bilgilere göre Shiba Inu (SHIB) Paris’te yerel bir restoranda, Ripple (XRP) ise Belçika’da hizmet sunan bir restoranda ödeme yöntemi olarak kullanılacak.

Restoranlarda Kripto Paralarla Ödeme Dönemi

Paris’te hizmet sunan Le Bistrot d’Eleonore et Maxence, en popüler ikinci şaka kripto para Shiba Inu‘yu ödeme yöntemlerine ekledi. Bununla birlikte Belçika restoranı FIETSHOP Watteren, Twitter hesabından XRP ile ödeme almaya başlayacağını duyurdu. Kripto para birimleri, insanların artık öğle yemeği, akşam yemeği gibi günlük ihtiyaçlarında ödeme yöntemi olarak kullanılarak hayatımıza daha fazla entegre hale geliyor.

Tabiki bu restoranların amacı kripto para benimsenmesini kitlelere yaymak değil ancak günlük kullanımlarda kripto paraların yaygınlaşması farkındalık anlamında veya katkı anlamında değer ifade ediyor olabilir. Kripto para piyasası, 2.6 trilyon dolarlık değer ile artık reddedilemez, gözden kaçırılamaz hale büründü. Lider Bitcoin’in yanı sıra öne çıkan altcoin’ler de hayatımıza entegre olmaya başladı. Bu bağlamda kripto paraları daha geniş kullanım alanlarında görmemiz muhtemeldir.

XRP ve Shiba Inu

Popüler şaka kripto para Shiba Inu, Ekim ayı performansı ile tüm gözleri üzerine çekti. SHIB, 48 saat öncesinde 0.00004442 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. SHIB, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.000043 dolar seviyelerinde işlem görürken rekor geliştirmek adına girişimlerini sürdürüyor.

Ripple (XRP), 1.10 doların üzerine çıkarak yukarı yönlü seyrine hareket kazandırdı. XRP, son bir haftada %3 yükseliş oranı ile ralli döneminde beklentileri karşılayamayan kripto paralar arasında yer aldı. Ripple ile SEC arasındaki dava sürerken XRP, artış trendini korusa da yatay bir fiyat seyri izliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar